spravy.sk spravy.sk

Chobot identicky okopíroval Bielorusko. Šípoša po skvelom zákroku tešilo, že prišli diváci
zdroj: SFZ

Chobot identicky okopíroval Bielorusko. Šípoša po skvelom zákroku tešilo, že prišli diváci

Ako doma. Brankár Dávid Šípoš a krídelník Marián Chobot nemuseli od domova merať dlhú cestu, aby mohli naskočiť do zápasu "dvadsaťjednotky" proti Gruzínsku (3:2). Prakticky žiadnu. Dvojica opôr FC Nitra sa predstavila aj v medzinárodnom meradle na domácom Štadióne pod Zoborom a pri výhre slovenských juniorov si obidvaja futbalisti bielo-modrých pripísali na svoje konto hviezdne momenty.

Ľavý krídelník Marián Chobot sa ukazuje byť vo forme. Nitrančan v pondelok napodobnil svoj výkon z prípravného stretnutia proti Bielorusku (3:0) a v 28. minúte sa postaral o krásny moment, keď si prebral prihrávku od Ladislava Almásiho, prenikol až k bránkovej čiare a prihral na vyrovnávajúci gól Petrovi Kolesárovi. Futbalovo takmer identický moment predviedol práve proti Bielorusom. "Myslím si, že to bolo dosť podobné. Naviedol som loptu a dával ju pod seba, preto som si spomenul na Bielorusko a potešilo ma v tom momente, že sme vyrovnali. Veľmi nás to nakoplo do ďalšieho priebehu hry," konštatoval 20-ročný Chobot pre ProFutbal.sk.

Poznamenal taktiež, že v dôležitom kvalifikačnom dueli 2. skupiny o postup na ME 2021 si svojho súpera spolu s trénerom dobre analyzovali a mali tak naštudované silné stránky rovesníkov z Gruzínska. "Vedeli sme, že sú technicky a rýchlostné dobrí. Skôr na tie lopty za obranu sme si mali dávať pozor, čo nám, myslím si, celkom vychádzalo," hovoril ďalej Chobot, ktorý bol v prvom polčase tvrdo faulovaný, napriek tomu bojoval ako lev až do záveru. Po faule naňho dostal druhú žltú, a tým pádom červenú kartu Luka Lochošvili, čo Chobota mohlo potešiť. Mrzelo ho však, že v stretnutí inkasovali slovenskí mladíci postupne päť žltých kariet a následne aj červenú pre Petra Pokorného. "Vylúčenie súpera nám pomohlo, žltých kariet tam ale od nás bolo celkovo priveľa a dosť zbytočných. Aj červená karta v závere nás poškodila. S tým už ale nič nespravíme. Napokon sme to zvládli," odfúkol si perspektívny krídelník.

Nielen on, ale celý tím si mohol vydýchnuť po tom, čo sa Gruzínsku nepodarilo v nadstavenom čase vyrovnať na 3:3. Skvelú príležitosť mal z priameho kopu Ninua, v tom momente sa ale zaskvel gólman Nitranov Dávid Šípoš. Skutočne fantastickým zákrokom vytesnil loptu na roh. I po ukážkovom momente však zostal skromný. "Nemyslím si, že to bol čarovný zákrok. Mal som dobre postavený múr a Martin Šulek mi poradil, že zrejme to Ninua bude kopať cezeň. Trafil to ideálne na moju výšku a súper nemal šancu dorážať. Zákrok ma ale potešil, lebo po rohu, z ktorého sme inkasovali na 2:3 v 89. minúte, nastal zmätok, ale ustáli sme tlak a tešíme sa z výhry," usmieval sa 21-ročný ochranca troch žrdí.

Šípoš si okrem toho pochválil aj prostredie, ktoré dobre pozná. Na kvalifikačné vystúpenie zverencov Adriána Guľu sa prišlo pozrieť 1828 divákov, čo je v porovnaní s návštevnosťami fortunaligových duelov na Štadióne pod Zoborom veľký vzostup. "Bolo to super predstaviť sa v Nitre po dlhšej dobe a prišlo aj viac ľudí, než som zvyknutý. Priznám sa, bol som aj preto pod tlakom zo začiatku, keďže išlo o prvý naozaj dôležitý repre zápas. Časom to opadlo a verím, že aj moje zákroky pomohli k výhre," dodal skromný "lapač" narážajúc na fakt, že dres 21-ky si na seba obliekol prvý raz v meraní síl takéhoto ranku. A to práve po tom, čo "dvadsaťjednotkári" vymenili Dunajskú Stredu práve za Nitru. Zrejme aj vďaka domácemu prostrediu predviedol skvelý výkon, ktorý pochválil aj Guľa v pozápasovom interview.

"Nebolo to jednoduché rozhodnutie dať mu šancu v bránke. Martin Vantruba ako doterajšia jednotka je pre nás veľmi dôležitý gólman. Vedeli sme ale o Dávidovej forme, keď v ostatných dvoch stretnutiach Nitry neinkasoval ani gól. Prišiel dobre nastavený, mal podporu vo Vantrubovi a Petrášovi. Mal vynikajúci zákrok v samotnom závere pri strele súpera z priameho kopu, takýto rozdielový moment sme potrebovali. Zápas zvládol nohami a aj v rámci svojej úlohy," odpovedal lodivod našich mladíkov pri otázke ProFutbalu. Mohol by aj takýto zápas pomôcť ambíciám Šípoša pri prestupových ambíciách? "Myslím si, že áno, ale bol to môj prvý takýto zápas. Verím, že by mi to mohlo pomôcť, ale zatiaľ neriešim," odpovedá rodák z Topoľčian.

Toho potešila aj prítomnosť klubového kolegu Mariána Chobota na ihrisku. Počas zrazu juniorov sa stretol v repre kabíne aj s útočníkom Marekom Fábrym, ktorý však presedel zápolenie na lavičke i obrancom Lukášom Fabišom. Ten sa napokon nedostal ani na striedačku. "Veľmi ma tešilo, že sme sa už do nominácie dostali štyria chalani, ktorí spolu vyrastáme od detstva a je to aj výsledok práce s mládežou v akadémii Nitry." So slovami Šípoša sa stotožnil aj Marián Chobot. "Aj preto som sa cítil super. Všetci sme bojovali a prišlo aj dosť ľudí. 'Šipi' to dobre zvládol v bránke, skvelo to potiahol aj 'Herco'. Podali sme maximálny výkon, aj preto sme radi za víťazstvo pod Zoborom," narážal na fakt, že aj kapitán Christián Herc sa ako odchovanec nitrianskeho futbalu predstavil doma.

Po vydretej výhre nad Gruzínskom dúfa Šípoš v to, že slovenskí mladíci ako štvrtí v tabuľke so šiestimi nazbieranými bodmi majú stále šancu o postup na ME 2021. "Bol náš cieľ, že chceme zvládnuť zápas a až potom sa sústrediť na marcový zraz. Čakajú nás dva ťažké duely, ktoré chceme zvládnuť a mať iskierku nádeje, že postúpime na EURO," zaželal si progresívny gólman, na ktorého znovu nadviazal aj Chobot, ktorý mohol so svojím tímovým kolegom ísť domov pešo. "V rámci reprezentácie budeme mať prestávku, preto teraz treba preladiť na ligu a ďalej zamakať."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: U21

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia