spravy.sk spravy.sk

VIDEO: Hromadná šarvátka, strkanice a červené karty. Slováci opisujú kuriózny moment
zdroj: TASR

VIDEO: Hromadná šarvátka, strkanice a červené karty. Slováci opisujú kuriózny moment

Zápas plný vyhrotených emócií i momentov, ktoré k futbalu nepatria. Stretnutie medzi hráčmi Slovenska a Gruzínska do 21 rokov (3:2) malo vo svojom samotnom závere dohru, ktorá sa často nevidí - tri červené karty pre realizačný tím. O čo konkrétne išlo?

Akonáhle sa lopta v nadstavenom čase dostala za postrannú čiaru, Gruzínci, ktorí cítili za stavu 2:3 šancu na vyrovnanie skóre, chceli rýchlo rozohrávať. Domáci im však na lavičke neposunuli loptu, čo hosťujúce mužstvo a jeho vedenie poriadne pobúrilo. Následne vznikla ostrá výmena názorov a šarvátka medzi lavičkami sprevádzaná strkanicami. Jej hlavným aktérom bol hosťujúci tréner Giorgi Cecadze, ktorý sa predčasne porúčal do šatní a spolu s ním aj ďalší člen realizačného tímu. Rozhodca rovnako vylúčil aj jedného člena slovenskej lavičky, konkrétne trénera brankárov Pavla Kamescha.

"Chalani spomínali, že v závere pustili loptu pomedzi nohy, čo sa protivníka dotklo. Niečo podobné sa stalo aj v nemeckej bundeslige vo Frankfurte. Následne strčili do seba hráč a tréner, teraz to ale boli členovia realizačného tímu. Za mnou tam niekto skákal, musel som si ale odstúpiť, pretože už som mal žltú kartu," vysvetlil tréner Adrián Guľa, ktorý sa pre spomenutý problém výraznejšie do šarvátky nezapojil.

Slovenskí hráči na ihrisku túto situáciu, v ktorej vybuchol gruzínsky emočný gejzír, nemohli prehliadnuť. Nevedeli však konkrétne povedať, čo bolo jej spúšťačom. "Neviem, bol som od toho dosť ďaleko. Tie v rámci zápasu asi rozhodca posúdil správne, na to tam je," narážal brankár Dávid Šípoš na fakt, že ďalšie dve červené karty boli udelené futbalistom - Lukovi Lochošvilimu na konci prvého polčasu, Petrovi Pokornému na konci druhého. "Dostali sme veľa žltých kariet, ale aj zbytočných. Aj červená karta v závere nás poškodila. S tým už ale nič nespravíme, ale zvládli sme to," doplnil jeho slová spoluhráč z Nitry Marián Chobot, ktorý sa tiež nevedel presnejšie vyjadriť k dianiu pri striedačkách.

"Videl som iba karty na ihrisku. Záverečnú šarvátku som bližšie nevidel. Kouč Guľa nám povedal, že musíme ostať na trávniku. Každý musí emócie v takýchto situáciách potlačiť v sebe,"
súhlasil s nimi strelec víťazného presného zásahu Martin Gamboš. Situáciu ale bližšie opísal kapitán mužstva Christián Herc, ktorý už v tom čase bol vystriedaný. "Čo sa stalo pri lavičkách, to už boli emócie. Oni dali gól a cítili šancu, preto sa to vyhrotilo. Prekvapilo ma to, lebo išlo iba o loptu do autu, my sme im ju nepodali, to by ale zrejme spravili aj oni v rovnakej situácii. My sme ju pustili, nik sa jej nedotkol a vybehol na nás realizačný tím. Padli tam rôzne slová. Nakoniec z toho boli tri červené karty, to ale boli emócie. V závere to už, našťastie, nemalo vplyv na rezultát," vydýchol si 21-ročný rodák z Levíc.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: U21

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia