spravy.sk spravy.sk

Kuriozita v Taliansku. Tím vyhral 27:0, potom vyhodil trénera
zdroj: twitter.com/koncept_tv

Kuriozita v Taliansku. Tím vyhral 27:0, potom vyhodil trénera

Vo futbale je možné všetko. Najnovšie sme sa o tom mohli presvedčiť v mládežníckych súťažiach v Taliansku. Pozornosť svetových médií si vypýtal regionálny tím Invictasauro hráčov do 18 rokov. Mládežnícke družstvo založené v Toskánsku sa ako líder svojej súťaže v sobotu predstavil proti tabuľkovo poslednému mančaftu Marina Calcio a svojo súpera priam roztrhalo v zuboch.

Invictasauro zvíťazilo vysoko 27:0. Následne nadišiel moment, ktorý by po takomto presvedčivom triumfe čakal iba málokto. Zahanbujúci rezultát nepotešil vedenie klubu, ktoré sa rozhodlo pre rázny krok a ukončilo spoluprácu s trénerom Massimilianom Riccinim. Dôvod? Nedostatok rešpektu voči súperovi. Prezident Invictasaura Paolo Brogelli sa v klubovom stanovisku ohradil voči výkonu svojich zverencov, ktorý bol podľa neho názornou ukážkou dešpektu.

"Sme zaskočení a hlboko ľutujeme, že naši juniori zdolali tím Marina Calcio 27:0. Hodnoty mládežníckeho tímu odporujú niečomu podobnému. Súper musí byť vždy braný s rešpektom, čo sa dnes nestalo. Naši tréneri majú povinnosť trénovať mladých hráčov, ale zároveň ich aj vychovať a vzdelávať. To sa nestalo. Ako prezident sa úprimne ospravedlňujem súperovi a oznamuje, že naše vedenie sa s okamžitosťou rozhodlo ukončiť spoluprácu s trénerom Riccinim," uvádza Brogelli stanovisku, z ktorého citovala na svojom webe televízia ESPN.

Na spomenutej stránke sa ďalej píše, že vedenie juniorského družstva Marina Calcio už pred zápasom informovalo o viacerých hráčskych absenciách pre zdravotné problémy. Jeden z hráčov "do poľa" musel pre ne nastúpiť do bránky. Následne písalo o hanebnom ponížení, na čo už reagoval aj vyhodený tréner Riccini. "Nikto z Invictasaura ani len nepomyslel na dobrovoľné zosmiešňovanie protivníka. Hrali sme bez akejkoľvek zlomyseľnosti a s minimom faulov. Skórovať 27 gólov nie je ponižovanie súpera. Skutočnou porážkou je zistiť, koľko pokrytectva a banality vypláva na povrch bez znalosti istých faktov," bránil sa Riccini.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Taliansko - Serie A

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia