spravy.sk spravy.sk

V Michalovciach vyriešili trénerskú otázku
zdroj: Róbert Andrejov

V Michalovciach vyriešili trénerskú otázku

V desiatom tíme Fortuna ligy z Michaloviec došlo pred týždňom k nečakanej zmene, keď vedenie klubu odvolalo z funkcie hlavného trénera Antona Šoltisa. Kormidla sa dočasne ujal jeho asistent Jozef Majoroš, meno nového kormidelníka hodlali „východniari“ oznámiť počas zimnej prestávky.

Pôvodne mal 41-ročný Majoroš odkoučovať záverečné tri zápasy jesennej časti, v ktorých Zemplínčania privítajú na domácom štadióne Dunajskú Stredu a Trnavu a vycestujú do Myjavy, kde hráva svoje domáce zápasy Sereď. Následne sa počas zimy malo rozhodnúť o tom, kto mužstvo povedie od nového roka. Situácia sa ale zmenila.

„Ešte to nie je spečatené podpisom, ale sme predbežne dohodnutí, že trénerom budem do konca sezóny,“ prezradil bývalý lodivod košického VSS, s ktorým sa v roku 2017 tešil z prvenstva v druhej lige. Do konca jesene by mal byť hrajúcim asistentom trénera kapitán mužstva Igor Žofčák, počas najbližších týždňov by ale do realizačnému tímu mal k Majorošovi pribudnúť nový asistent.

Michalovčanom, ktorí sa po roku opäť chceli dostať do top šestky vo Fortuna lige, aktuálna sezóna nevychádza podľa predstáv. V Slovnaft Cup-e vypadli ako prvý fortunaligista na pôde štvrtoligovej Slávie TU Košice, v našej najvyššej súťaži majú po pätnástich kolách na konte len štrnásť bodov za 3 víťazstvá, 5 remíz a 7 prehier a namiesto boja o top šestku sa musia sústrediť na boj o záchranu. Mužstvo sa trápi predovšetkým v ofenzíve, doposiaľ nastrielalo v lige iba 15 gólov. Menej má na konte len predposledná Nitra. V sobotu popoludní sa na Zemplíne predstaví druhá Dunajská Streda.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia