spravy.sk spravy.sk

Dvadsaťjednotka pod Zoborom. Koľko Nitranov by malo hrať v základe?
zdroj: futbalsfz.sk

Dvadsaťjednotka pod Zoborom. Koľko Nitranov by malo hrať v základe?

Družina trénera Adriána Guľu sa po prvý raz predstaví na štadióne v Nitre, ktorý v uplynulých rokoch prešiel rozsiahlou rekonštrukciou. V pondelok 18. novembra o 18,00 hod. ich čaká kvalifikačný zápas ME 2021 s Gruzínskom.

Sokolíci predtým hrali v dunajskostredskej MOL Aréne, novembrový dvojzápas rozdelili do Senca a Nitry. Generálku pred kvalifikačným stretnutím zohrala dvadsaťjednotka proti bieloruským rovesníkom, tréner Guľa dal šancu všetkým zdravým hráčom. Chýbali mu líder tímu Christán Herc z Plzne a defenzívny futbalista Matej Oravec z Dunajskej Strede, obaja by sa však do kvalifikácie mali dať dokopy. Slováci po dobrom výkone triumfovali v danom zápase 3:0, o góly sa postarali Jozef Špyrka, Ladislav Almási a Dávid Ďuriš.

V nominácii nechýbajú ani štyria hráči FC Nitra, ktorí by mohli prilákať ľudí na štadión.

Brankár Dávid Šípoš aktuálne prežíva na klubovej úrovni lepšie obdobie ako doterajšia jednotka Martin Vantruba z Pohronia, tréner Guľa opakovane pripustil zmenu a priznal, že prípravný zápas mu dal jasno v danej otázke. V obrane figuruje pravý obranca Lukáš Fabiš, ktorý nastúpil na záver zápasu proti Bielorusku a pridal asistenciu na tretí gól Slovenska, na jeho post však môže naskočiť aj Kristián Vallo, ktorý predviedol kvalitný výkon. Jeden z nich nahradí Michala Tomiča, ktorý sa pred reprezentačnou akciou zranil.

Ďalší dvaja hráči figurujú v ofenzíve, krídelník Marián Chobot patrí medzi stabilných hráčov dvadsaťjednotky a nemal by chýbať ani v zostave na kvalifikačný duel. Alternatívami sú Martin Kovaľ a Jakub Švec z ViOn-u, Dávid Ďuriš zo Žiliny, Milan Kvocera či Peter Kolesár z Michaloviec, všetci ukazujú dobrú formu aj na klubovej úrovni. Na hrote by mohol nastúpiť Marek Fábry, ktorý v najvyššej slovenskej súťaži zažil náročnejšie stretnutia ako jeho priamy konkurent, kanonier z druholigovej Petržalky Ladislav Almási však taktiež ukázal proti Bielorusku značný potenciál a zaznamenal aj presný zásah z rohového kopu.

Lídrom tabuľky 2. kvalifikačnej skupiny je Švajčiarsko s troma výhrami z troch zápasov, druhí sú Francúzi, ktorí vyhrali obe svoje stretnutia. Štvrtí Slováci strácajú na tretích Gruzíncov tri body. Šampionát 2021 sa uskutoční v Maďarsku a Slovinsku, hostiteľské krajiny majú účasť automatickú. Zvyšných 53 krajín zabojuje v kvalifikácii, na záverečný turnaj postúpia víťazi deviatich skupín a najlepší tím na druhom mieste. Ostatné mužstvá z druhých priečok sa predstavia v play off.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: EURO U-21 - 2021

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: U21

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia