spravy.sk spravy.sk

Priamy postup? Keď sme potrebovali pomoc iných, nevyšlo to, varuje Škriniar
zdroj: TASR

Priamy postup? Keď sme potrebovali pomoc iných, nevyšlo to, varuje Škriniar

Vicemajstri sveta a mená ako Luka Modrič, Marcelo Brozovič, Ivan Perišič či Ante Rebič. Légia, ktorá by s určitosťou vystrašila zadné rady každého súpera. Slovensku sa ale v sobotňajšom kvalifikačnom zápase darilo eliminovať favorizovaného súpera. Aspoň sprvu. V Rijeke po polčase dokonca vyhrávali hosťujúci "sokoli" 1:0 po góle Róberta Boženíka, po zmene strán ale "vatreni" ukázali svoju kvalitu naplno a vyhrali 3:1. Defenzíva hostí ku koncu horela a pripomenula viackrát momenty zo stretnutia v Trnave (0:4). Kde nastal zlom?

To sa po nevydarenom stretnutí v rámci E-skupiny mohli pýtať viacerí. Obrana sa trápila, Chorváti naplno dominovali. Zápolenie o postup na ME 2020 dokázali zverenci Zlatka Daliča otočiť vo svoj prospech za štyri minúty. V Rijeke následne v mohutnom daždi oslávili veľký a očakávaný postup na kontinentálny šampionát. 

"Som sklamaný, po prvom polčase sme viedli a chceli viac. Ukázala sa však nakoniec kvalita Chorvátska. Bol to veľmi ťažký zápas, pre nás hlavne v druhom polčase. Nevedeli sme sa presadzovať a bolo ťažké hrať o jedného menej. Bohužiaľ, Chorváti už potom boli lepší," opísal kľúčové momenty duelu pre RTVS brankár Martin Dúbravka. Ani jeho priam fantastický výkon nestačil k bodovému zisku. Gólman Newcastlu United kryl úspešne 10 z 13 striel súpera. Treba však priznať, že obrana mu veľmi po zmene strán nepomohla, hoci sprvu vypojila z hry spomenuté veľké mená. Psychiku narušili aj góly, ktoré slovenská kabína označila za hlúpe.

Chorvátsko - Slovensko
Výborný výkon Martina Dúbravku nestačil k bodom. (foto: tasr)

"Sme smutní, ale treba priznať kvalitu Chorvátska, dobre sme bránili aj dostupovali, boli sme sprvu na našej polke a čakali na šancu, ktorá príde a dali sme z nej gól. V druhom polčase sme ale inkasovali veľmi hlúpe zásahy. Po našej strate lopty v strede poľa sme inkasovali prvý raz, potom sme mali k dispozícii priamy kop a oni z neho vybojovali protiútok na 2:1. Následne bolo so zápasom ťažké niečo spraviť," uvedomoval si líder defenzívy Milan Škriniar, ktorý sa na stopérskom poste trápil s riešením zložitých situácií.

Nebol však jediný. Nepriaznivý rezultát zarmútil každého zo zverencov Pavla Hapala, ktorí tak už majú iba maličkú šancu postúpiť priamo na budúcoročné EURO a nemajú to vo svojich rukách. V E-skupine môžu obsadiť maximálne druhé miesto, aj to len v prípade, že vyhrajú v utorok nad Azerbajdžanom a v paralelne hranom zápase Walesu s Maďarskom sa zrodí remíza. "S Azerbajdžanom musíme nadviazať na dnešný prvý polčas, dať o jeden gólik viac, aby sme sa upokojili. Chceme ho vyhrať, i keď to už, samozrejme, nie je v našich rukách," hovoril na adresu tohto faktu Dúbravka.

Samotný Škriniar po stretnutí priznal, že podobným kalkuláciám nikdy príliš neveril a uvedomuje si, že v minulosti sa to už viackrát nepodarilo. "Keď sme potrebovali pomoc iných, nikdy nám to nevyšlo a nebolo to v náš prospech. Musíme zvládnuť zápas s Azerbajdžanom a čakať, nič iné neostáva," skonštatoval.

Chorvátsko - Slovensko
Pre Slovákov vedie už iba jedna priama postupová cesta na ME 2020. (foto: tasr)

Iný názor po stretnutí vyslovil kapitán tímu a líder zálohy Marek Hamšík, ktorý stále vidí svetielko na konci tunela a iskierku nádeje, ktorá by mohla vzplanúť. "Stále ešte žijeme. Musíme byť tak pripravení, aby sme zvládli zápas s Azerbajdžanom a v kútiku duše verili, že Maďari potrápia Wales a skončí sa to tam remízou. Mrzí to, lebo sme mali zápas naštartovaný dobre. Takýto súper odplatí všetky chyby," povedal Banskobystričan pre RTVS.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: EURO 2020

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: EURO 2020

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia