spravy.sk spravy.sk

DAC si poistil služby svojej maďarskej opory
zdroj: dac1904.sk

DAC si poistil služby svojej maďarskej opory

Člen širšieho kádra maďarskej reprezentácie Kristopher Vida podpísal cez reprezentačnú prestávku nový kontrakt s klubom z Dunajskej Stredy, ktorý má o rok dlhšie trvanie a vyprší až po sezóne 2021/2022.

O novej dohode informoval fortunaligista prostredníctvom oficiálneho webu. Ofenzívny futbalista Kristopher Vida je sa stal najlepším strelcom mužstva v predošlej sezóne a na čele sa drží aj v aktuálnom ročníku. „Som veľmi rád, že sme sa dohodli na predĺžení zmluvy o ďalší rok. Teší ma dôvera klubu a budem sa snažiť splatiť ju v každom jednom zápase. Podobne ako vlani, aj v aktuálnom ročníku sa túžim stať najlepším strelcom mužstva,“ vyhlásil 24-ročný futbalista pochádzajúci z Budapešti.

Vida prišiel na Žitný ostrov v lete 2016 z holandského klubu De Graafschap. V drese DAC nastúpil na 102 ligových stretnutí, zaznamenal 29 gólov. V historickej tabuľke strelcov DAC-u v najvyššej súťaži mu patrí 5. priečka. Minulú sezónu ukončil s jedenástimi gólmi ako najlepší kanonier mužstva, v tej aktuálnej má na konte zatiaľ sedem presných zásahov. V Európskej lige si pripísal ďalších osem štartov a dva góly, v slovenskom pohári Slovnaft Cup dvanásť duelov a dva presné zásahy.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia