spravy.sk spravy.sk

Trnava v zime na dva týždne do Turecka, v generálke privíta Baník Ostrava
zdroj: facebook.com/SpartakTT

Trnava v zime na dva týždne do Turecka, v generálke privíta Baník Ostrava

Do konca jesennej časti Fortuna ligy zostávajú ešte tri kolá a jednotlivé kluby už kujú plány na zimu. Na dovolenky sa hráči rozídu po 7. - 8. decembri, kedy je na programe 18. kolo. Voľno si väčšina tímov vychutná približne mesiac.

Plán zimnej prípravy v piatok zverejnil trnavský Spartak. „Andeli“ si po reprezentačnej prestávke zahrajú v Žiline proti Trenčínu, následne doma privítajú Ružomberok a jeseň uzavrú na východe v Michalovciach. Prípravu na jarnú časť odštartujú v pondelok 6. januára. Zverencov trénera Chéua čakajú dvojfázové tréningy na umelej tráve v Trnave na Slávii alebo v Senci. Umelú plochu následne vymenia za prírodný trávnik v Turecku. Ešte pred tým sa ale 8. januára uskutoční slávnostné vyhlásenie roka.

Prvý zápas v zimnej príprave čaká červeno-čiernych 11. januára v Senci, kde privítajú český Zlín. O týždeň neskôr na rovnakom mieste preveria Spartak v dvojzápase hráči Olomouca a Slovácka. Na ďalší deň výprava odletí na dvojtýždenné sústredenie do Turecka, kde Trnava odohrá tri zápasy proti zatiaľ nešpecifikovaným súperom.

Zo sústredenia v krajine polmesiaca sa aktuálne 5. tím priebežného poradia Fortuna ligy vráti 2. februára. Prípravu dokončí v domácich podmienkach, generálku odohrá na Štadióne Antona Malatinského v sobotu 8. februára o 13.00 h proti Baníku Ostrava. Prvý zápas v jarnej časti bude poriadne atraktívny, keďže do „slovenského Ríma“ zavíta 15. februára líder tabuľky Slovan Bratislava.

Informácie pochádzajú z webu fcspartaktrnava.com.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia