spravy.sk spravy.sk

Rozhodcu museli ošetriť po zásahu do tváre, Košice bude riešiť disciplinárka
zdroj: foto: Róbert Andrejov

Rozhodcu museli ošetriť po zásahu do tváre, Košice bude riešiť disciplinárka

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) počas reprezentačnej prestávky zasadala a prijala rozhodnutia o udelení trestov pre kluby i jednotlivcov.

Disciplinárka potvrdila tresty pre hráčov s kartami, kvôli piatej žltej bude ďalší týždeň pauzovať vzhľadom na piatu žltú kartu Besir Demiri zo Žiliny. Viacerí druholigisti získali v poslednom kole jesennej časti stopku na prvé jarné kolo, po červenej karte budú stáť jeden zápas Púchovčan Juraj Martinček a brankár Slovana Matúš Ružinský, po piatej žltej karte Zoltán Varjas z Komárna a Omar Aldo Baez zo Šamorína. Naopak, účinky červenej karty boli zrušené pre hráča Petra Voška z Bardejova, ktorý videl druhú žltú kartu v Petržalke nesprávne.

Komisia tiež otvorila disciplinárne konania, kde prebehne ďalšie skúmanie. Po druholigovom zápase Slavoj Trebišov - FC Košice bolo spustené konanie voči obom klubom, domáci usporiadateľ bude potrestaný za nedostatočnú usporiadateľskú službu, ktorá dostatočne nezabezpečila bezpečnostné opatrenia na zabránenie masových výtržností, hostia budú čeliť trestu za hrubé nešportové správanie sa svojich fanúšikov, ktorí sa dopustili vulgárnych pokrikov, hrubých urážok SFZ a strhnutiu vlajky SFZ a ich vyčíňanie si mal napokon odskákať aj hlavný rozhodca Pavol Greško. Dvadsaťsedemročný arbiter opúšťal ihrisko s opuchnutým okom po tom, ako bol z tribún do jeho tváre vhodený neznámy predmet.

Trestu za svojich fanúšikov sa nevyhne ani Slovan Bratislava, v zápase na ihrisku Zlatých Moraviec sa totiž fanúšikovia v sektore hostí dopustili vulgárnych pokrikov s provokatívnou propagáciou hnutia potláčajúcou základné práva a slobody. Komisia si posvieti aj na lídra druholigovej Petržalky Juraja Pirosku, ktorý mal hrubo uraziť delegované osoby po domácom stretnutí s Bardejovom.

Slovan Bratislava fanúšikovia v Zlatých Moravciach
Fanúšikovia Slovana cez víkend v Zlatých Moravciach. (foto: Róbert Fritz)

Komisia mala plné ruky práce aj so ženským futbalom. V druhej lige musela riešiť nenastúpenie družstva FC Čaka na zápas v Petržalke, klub dostal finančnú pokutu 300 eur. V najvyššej súťaži zase niekoľko hráčok nastúpilo neoprávnene, na základe čoho dostali hráčky trest na dva týždne, kapitánky tímov nemôžu svoju funkciu vykonávať dva týždne a trest na rovnakú dlhú dobu majú zakázaní vedúci mužstva i tréner, ktorí majú zákaz vstupu aj do šatní či technickej zóny, vrátane priestorov hráčskej lavičky. 

V zápase Trnava - Myjava je potrestaná 16-ročná hráčka hostí Katarína Vredíková, rovnako tak vedúci družstva Michal Odehnal a trénerka Iveta Neveďalová. V zápase NMŠK 1922 Bratislava – FC Nitra sa rovnakého prečinu dopustili hosťujúce Roxana Kolárová a Karina Pelikánová, dostali stopku spolu s vedúcou družstva Katarínou Tancíkovou a trénerom Františkom Urbaničom a tiež kapitánka tímu Katarína Košlabová. Ďalšou do partie je brankárka Popradu Janka Králiková, s ňou sú potrestaní podobne vedúci družstva Miroslav Dovala, tréner Slavomír Šoltýs a kapitánka Jana Sedláková. Do štvrtice sa previnila Sofia Anna Škerdová, ktorá v zápase proti Slovanu Bratislava išla do zápasu proti AS Trenčín v 58. minúte a hoci striedala už v 73. minúte, nastúpila doň neoprávnene a preto je potrestaný vedúci družstva Pavol Cobori, tréner Andrej Paulíny i kapitánka Michaela Šišková.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia