spravy.sk spravy.sk

V Trenčíne ďalší talentovaný Nigérijčan. Chce byť lepší než Kalu a Simon
zdroj: astrencin.sk

V Trenčíne ďalší talentovaný Nigérijčan. Chce byť lepší než Kalu a Simon

Napriek zmene na trénerskom poste nemenia v trenčianskom AS svoju filozofiu. Do kádra Norberta Hrnčára najnovšie pribudol ďalší talentovaný mladík.

Devätnásťročný nigérijský krídelník Ahmad Abubakar Ghali bude pod Čákovým hradom hosťovať do konca sezóny. Ak zaujme, môže do Trenčína prestúpiť aj natrvalo. Ghali prišiel na Slovensko z rodnej krajiny, ktorú reprezentoval na letných Afrických hrách a je členom národného tímu do 20 rokov.

„Som veľmi šťastný, že som tu a za to, ako ma privítal realizačný tím. Musím sa poďakovať mojej agentúre, že ma dostala do Trenčína a mohol som tu podpísať kontrakt. Cítim sa tu veľmi dobre, v kádri je množstvo skvelých hráčov. Chcem tímu odovzdať všetko, či už na ihrisku, alebo mimo neho. Verím, že budem v zápasoch podávať vždy len najlepšie výkony a dostanem sa ešte na vyššiu futbalovú úroveň,“ nechal sa Ghali počuť v rozhovore pre klubovú televíziu ASTV.

Talentovaný Nigérijčan reprezentuje svoju krajinu v kategórii do 20 rokov (foto: astrencin.sk)

Nigérijská stopa je v Trenčíne poriadne hlboká, čo chce talentovaný mladík využiť. „Viem, že v klube hrávali napríklad Kalu a Moses Simon. Budem na sebe čo najviac pracovať, aby som dosiahol možno ešte viac ako oni,“ dodal Ghali. O päť rokov starší Moses Simon prestúpil z Trenčína do Gentu, odkiaľ odišiel do Levante a dnes hosťuje v Nantes. Aj 22-ročný Samuel Kalu vymenil Trenčín za Gent a dnes pôsobí vo francúzskom Bordeaux. Ahmad Abubakar tak má pred sebou odvážny cieľ.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia