spravy.sk spravy.sk

Martin Dúbravka pozná kľúč k úspechu: My vieme, čo máme spraviť
zdroj: TASR

Martin Dúbravka pozná kľúč k úspechu: My vieme, čo máme spraviť

Už v sobotu čaká slovenských futbalistov jeden z najdôležitejších zápasov v tomto kalendárnom roku. Ak chcú mať situáciu v kvalifikačnej skupine o postup na majstrovstvá Európy 2020 vo vlastných rukách, musia vyhrať na horúcej chorvátskej pôde. Zverenci trénera Pavla Hapala vedia, že to nebude jednoduché, zároveň ale tvrdia, že to nie je nemožné.

Zatiaľ, čo v obrane či v útoku má reprezentačný kormidelník viacero otáznikov, brankársky post je vyriešený. Hoci náhradní gólmani Greif a Rodák majú taktiež vysoké kvality, neohrozenou jednotkou je aktuálne Martin Dúbravka. Gólman anglického Newcastle United prišiel na reprezentačný zraz v dobrej nálade, keďže „straky“ vyhrali ostatné dva zápasy a natiahli minišnúru bez prehry na číslo tri.

„Máme za sebou celkom dobré výsledky. Verím, že pohodu z klubu som si priniesol do národného tímu. Ešte nedávno to bolo naopak, keď som si pohodu z repre prenášal do Newcastlu. Na zrazoch je atmosféra vždy vynikajúca, chalani sú skvelí, sme výborná partia, takže sa teším, že som opäť tu,“ priznal tridsaťročný rodák zo Žiliny, ktorý aktuálne možno pôsobí vo svojom poslednom klube v profesionálnej kariére, veď s trinástym tímom Premier League nedávno podpísal dlhodobý kontrakt: „Som rád, že budem môcť pôsobiť v Anglicku a v Newcastli ďalších šesť rokov. Nečakal som, že dostanem až taký návrh, ale akonáhle som to videl, nemal som nad čím váhať.“

Slovensko tréning (Martin Dúbravka, Róbert Boženík)
Martin Dúbravka verí, že Slováci majú kvality na to, aby v Rijeke uspeli (foto: TASR)

V septembri Slováci v kvalifikácii podľahli v Trnave vicemajstrom sveta z Chorvátska vysoko 0:4. Obrovskému tlaku hostí odolávali takmer celý prvý polčas, až kým Dúbravku neprekonal Vlašić. Po zmene strán sa k nemu pridali aj Perišić, Petković a Lovren. „Ten výsledok bol pre nás krutý, v stretnutí sme predviedli aj dobré veci. Aj naši chalani ukázali kvalitu. Teraz nás však čaká nový zápas. Uvedomujeme si silu Chorvátov a kvalitu ich individualít, no každý duel je iný. Bude sa to odvíjať od toho, ako k tomu my pristúpime. Verím, že veci, ktoré nám vychádzali v predošlých zápasoch, nám vyjdú i v Rijeke,“ zaželal si ochranca troch „žrdí“, ktorý si v sobotu odkrúti 23. zápas v seniorskej reprezentácii.

Výhodou pre náš výber by mohol byť fakt, že i vicemajstri sveta budú pod tlakom. Na európsky šampionát ich definitívne posunie len víťazstvo nad Slovenskom, navyše, kvôli kartovým trestom nemôžu počítať so skúsenou stopérskou dvojicou Lovren - Vida. „To sú všetko špekulácie, ktoré nám môžu zväzovať nohy. Osobne by som sa na to tak nepozeral, skôr to vnímam tak, že to bude o nás. Musíme sa dôkladne pripraviť. Veľmi veľa ľudí hovorí o tom, čo všetko musíme urobiť, aby sme sa kvalifikovali. My vieme o tom, čo musíme spraviť. Hlavne chceme byť úspešní, preto musíme predviesť iný výkon ako v prvom vzájomnom zápase. Musíme nadviazať na výkony z Maďarska či Azerbajdžanu, to je kľúč k úspechu. Vždy to bol kolektívny výkon. Ak budú chalani hrať nad svoje možnosti, môžeme byť úspešní,“ uzavrel odhodlane Martin Dúbravka.

foto: "Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: EURO 2020

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: EURO 2020

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia