spravy.sk spravy.sk

Obete tragickej nehody si uctia aj futbalisti
zdroj: Marián Bazala

Obete tragickej nehody si uctia aj futbalisti

Na stredajšiu tragickú dopravnú nehodu na zlatomoravskej ceste neďaleko obce Malanta v katastri obce Nitrianske Hrnčiarovce zareagoval aj Slovenský futbalový zväz (SFZ) i viaceré kluby Fortuna ligy.

Pri zrážke autobusu s nákladným autom, ktorá sa stala v stredu popoludní v katastri obce Nitrianske Hrnčiarovce v okrese Nitra, prišlo o život dvanásť ľudí, ďalších dvadsať bolo prevezených do nemocníc. Kamión naložený kamennou zmesou sa pri ceste dolu kopcom rozkýval, autobus sa mu snažil vyhnúť. Po zrážke zostal nákladiak prevrátený na ceste a autobus v priekope. V autobuse sa viezli stredoškoláci. Pomoc rodinám a príbuzným poskytli viaceré ministerstvá, Slovensko si uctí obete nehody v piatok 15. novembra štátnym smútkom, ktorý bude trvať od 08.00 do 20.00 h, rozhodla o tom vo štvrtok Vláda SR na mimoriadnom rokovaní.

V súvislosti s touto tragickou udalosťou sa štvrtkový medzištátny zápas slovenskej reprezentácie do 21 rokov proti rovesníkom z Bieloruska začne začne pietnou minútou ticha a slovenský tím ho odohrá s čiernymi páskami na rukávoch hráčov. S rovnakým uctením si pamiatky obetí nastúpia aj hráči, členovia realizačného tímu a ďalší účastníci výpravy seniorskej slovenskej reprezentácie, ktorá nastúpi na kvalifikačný zápas o postup na EURO 2020 proti Chorvátsku v Rijeke.

Podobne zareagovali aj slovenské futbalové kluby, hráči FC Nitra nastúpia v najbližšom domácom ligovom stretnutí proti MŠK Žilina s čiernymi páskami na dresoch, pred stretnutím si zosnulých uctia minútou ticha. Sústrasť rodinám vyjadril prostredníctvom sociálnych sietí aj FC ViOn Zlaté Moravce. Riadiaca organizácia najvyššej súťaže Únia ligových klubov rozhodla, že minúta ticha sa uskutoční pred všetkými šiestimi zápasmi 16. kola Fortuna ligy.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia