spravy.sk spravy.sk

Topstrelec tímu v MLS vyzýva na zmenu taktiky, Rusnák sa na Chorvátov pripravoval s druholigistom
zdroj: Jozef Bedej

Topstrelec tímu v MLS vyzýva na zmenu taktiky, Rusnák sa na Chorvátov pripravoval s druholigistom

V Rijeke sa treba vyvarovať ľahkých strát lopty a po jej zisku ukázať kvalitu. Slovenskí futbalisti hodlajú v Chorvátsku vo svojom predposlednom kvalifikačnom zápase EURO 2020 zvíťaziť. Na tomto imperatíve sa zhodla celá kabína slovenskej reprezentácie.

Dvadsaťpäťročný krídelník Rusnák má za sebou v zámorskej MLS v drese Realu Salt Lake úspešnú sezónu. Po októbrovým vypadnutí z play off s neskorším víťazom zo Seattlu slovenský futbalista z tempa nevypadol. "Trénoval som s Košicami, nejakých deväť dní, okrem víkendov. Takže nie som až tak dlho bez futbalu. Aj zraz je dosť dlhý, takže v tom nevidím žiadny problém," povedal s desiatimi gólmi najlepší strelec svojho tímu a vzápätí preladil na reprezentačnú tému: "Máme posledné dva zápasy, každý bod je dôležitý. Chorváti budú určite favorit, a to boli aj u nás. Musíme zmeniť štýl hry oproti prvému zápasu, to na nich vôbec neplatilo, vo všetkom nás prevýšili. Boli lepší. Budeme sa naozaj musieť držať taktiky, ktorú budeme chcieť hrať. Iba spolu dokážeme uspieť."

Zápas v Rijeke musí byť podľa Rusnáka o inom, ako ten v Trnave s prehrou 0:4. "Ani Chorváti ešte nemajú nič isté a určite aj na nich bude tlak. Vidíme, že aj oni majú zápasy, ktoré im nevyšli. Nevyhrali ani v Maďarsku, kde my áno. Každý zápas je iný. Je naša úloha ísť do Chorvátska vyhrať. Bolo by to aj pre futbalovú Európu veľké prekvapenie. Remíza v Chorvátsku by možno bola na začiatku kvalifikácie dobrá, ale teraz jeden bod veľa nerieši," uviedol a načrtol aj svoje očakávania pred najbližšou konfrontáciou: "Každý zápas sa snažím zahrať najlepšie ako viem. Musím si ale plniť povinnosti aj smerom dozadu. Teraz sú ale posledné dva zápasy a ak to vyjde, každý si bude pamätať len to dobré. Očakávame, že oni budú chcieť držať loptu. Mohli by platiť rýchle brejky. Nemôžeme ľahko strácať loptu, keď ju už získame a pôjdeme dopredu, musíme aj niečo vymyslieť. Nemôžeme len ľahko stratiť loptu, stiahnuť sa potom pod ňu a čakať, že do nás budú búšiť. Určite to bude aj o kvalite, keď my budeme mať loptu."

Odporúčame

Najnovšie z ligy: EURO 2020

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: EURO 2020

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia