spravy.sk spravy.sk

Lobotka varuje, aby Slovensko nehralo ako Celta Vigo: Musíme riskovať
zdroj: TASR

Lobotka varuje, aby Slovensko nehralo ako Celta Vigo: Musíme riskovať

V sobotu Chorvátsko v Rijeke a v utorok Azerbajdžan v Trnave. Pokiaľ slovenská reprezentácia zvládne tieto dva ťažké kvalifikačné duely, môže sa tešiť z účasti na treťom veľkom turnaji za posledné desaťročie.

Ako to už býva, niektorí reprezentanti prišli v lepšej forme či nálade, než tí ostatní. Aj keď je Stanislav Lobotka ošľahaný náročnými súbojmi v španielskej La Lige, jeho Celta Vigo sa po horších výsledkoch nachádza v pásme zostupu. Na 17. miesto stráca štyri body, so siedmimi gólmi má najhoršiu ofenzívu a ťahá najdlhšiu sériu prehier spomedzi španielske mužstvá – naposledy bodovala pred šiestimi zápasmi. „Pre mňa nič nové, už som z minulej sezóny zvyknutý na posledné priečky. Samozrejme, že to nie je nič príjemné. Čo ma ale najviac hnevalo, bol spôsob, akým sme strácali body. Jedna vec je držať loptu, hrať kombinačne, vytrvalo bojovať o každú loptu a keď súper skóruje z nejakej štandardky a prehráte, máte z toho lepší pocit, ako keď iba nakopávate lopty a snažíte sa to nejako uhrať. To nie je bohviečo,popísal Stanislav Lobotka aktuálnu situáciu vo svojom klube.

Celta Vigo - Real Madrid (Stanislav Lobotka, Karim Benzema)
Hráči Celty Vigo viac sledujú gólové oslavy súpera, než svoje. (foto: TASR/AP)

Technický stredopoliar, ktorý už minulý ročník prevyšoval svoj klub, hviezdil v reprezentácii a v médiách koloval záujem Parížu St. Germain či Neapola, má v tíme stabilnú pozíciu. Hráva pravidelne a v Španielsku je očividne spokojný. Verí, že posledný zápas na Camp Nou proti Barcelone (1:4) už pod taktovkou nového trénera Oscara Garciu naznačil progres a klub bude v tabuľke po reprezentačnej prestávke stúpať. „Doteraz to nebolo z našej strany dobré, ale posledný duel ukázal, že keď sa nebojíme a sme odvážnejší, tak to aj nejako vyzerá. Zatiaľ to však bol len jeden zápas, všetko sa vykryštalizuje v nasledujúcich zápasoch. Na mne bude, aby som neprestal makať a dokazoval novému trénerovi, že na to mám,“ doplnil odchovanec trenčianskeho futbalu na margo vzťahu s novým kormidelníkom.

Práve tento poznatok si doniesol z klubu aj do reprezentácie, hoci Chorvátsko nastúpi bez tria Ivan Rakitič – Dejan Lovren - Domagoj Vida. „Keď prišli do Trnavy bez Rakitiča a Kovačiča, všetci hovorili, že to bude vyrovnané a nebude to Chorvátsko ako ho poznáme. Ale oni ukázali, že sú stále nesmierne silní a nie nadarmo sú vicemajstri sveta. Tá facka na niečo asi bola dobrá. Prehrali nás, aj keď sme im to často uľahčili. Teraz musíme odovzdať absolútne všetko zo seba a aj keď ide o skúsených hráčov z veľkoklubov, nebáť sa. Remíza nám nič nerieši, ak chceme mať všetko vo vlastných rukách, musíme preto niečo urobiť a trochu aj riskovať. Spoliehať sa na bod za výsledok 0:0 a dúfať v nejaký gól zo štandardky nie je cesta. Je ťažké hrať bez lopty, nebezpečné nechať ich na lopte. Musíme chodiť do súbojov jeden na jedného, máme kvalitu a hráčov na to, aby sme uspeli. Bude to len o zručnosti a prístupe jednotlivca, aby podal čo najlepší výkon, varuje opora slovenskej reprezentácie.

Slovensko - Chorvátsko (Stanislav Lobotka, Juraj Kucka, Luka Modrič)
Slovensko malo v strede poľa s Chorvátmi čo robiť, kapitán Hamšík však hovorí, že kabína na zápas už dávno zabudla. (foto: TASR)

Cieľ zverencov trénera Pavla Hapala je do najbližšieho dvojzápasu jasný. V kvalifikačnej tabuľke skupiny E stráca Slovensko na prvé miesto štyri body, na druhé dva, pričom odohrá o zápas viac ako Chorvátsko či Maďarsko. „Ideálny scenár je postup. Či príde po prehre v Rijeke, alebo nepríde po víťazstve, ja budem každopádne rád len v prípade postupu. Ani výhra s Chorvátmi nám postup nezaručí, musíme pamätať aj na súboj s Azerbajdžanom, ktorý bude nesmierne náročný,“ hovorí Lobotka, ktorý bude v sledovať jedným okom aj utorkový súboj Wales – Maďarsko. „Ja osobne si pozriem priebežný stav, nerozptyľuje ma to. Remíza z toho zápasu by nám pomohla, ale pokiaľ sa budeme sústrediť len na nás a na naše výsledky, môžeme postúpiť bez ohľadu na iné okolnosti,“ dodal na záver.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: EURO 2020

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: EURO 2020

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia