spravy.sk spravy.sk

Na ihrisku nevynechal ani minútu. Králik odmenený novým kontraktom
zdroj: facebook.com/MŠK Žilina

Na ihrisku nevynechal ani minútu. Králik odmenený novým kontraktom

Jednou z kľúčových postáv MŠK Žilina v aktuálnej sezóne je stopér Martin Králik. Dvadsaťštyriročný obranca ako jediný spomedzi hráčov v poli ešte nevynechal vo Fortuna lige ani minútu a výrazne sa pričinil o doterajšie úspešné ťaženie „šošonov“.

Klub spod Dubňa inkasoval v doterajších pätnástich dueloch iba štrnásť gólov, lepšou defenzívou sa v našej najvyššej súťaži momentálne pýši len bratislavský Slovan (11 gólov). Vedenie Žiliny si uvedomuje dôležitosť Králika a aj preto mu ponúklo možnosť predĺžiť zmluvu, na čo rodák z Prievidze bez váhania prikývol. Žlto-zelený dres si na seba bude obliekať minimálne do 31. decembra 2022.

„Dohodli sme sa celkom rýchlo, za čo som vďačný. Som veľmi rád, že tu môžem aj naďalej pôsobiť, pretože to tu detailne poznám, môžem sa naďalej zlepšovať a dúfam, že už aj skúsenosťami pomôžem mladším spoluhráčom," cituje mskzilina.sk Králika, ktorý je súčasťou A-tímu už od roku 2013: „Cítim sa ako Žilinčan, som tu desať rokov a som tu šťastný. Nič mi tu nechýba ani po súkromnej stránke, som preto rád, že som sa s vedením dohodol a máme rovnakú víziu a myšlienky do budúcna."

Martin Králik a Matej Trusa
Martin Králik nastupuje za A-tím "šošonov" už od roku 2013 (foto: Peter Brendza/novinyzemplina.sk)

Najväčším úspechom 186 centimetrov vysokého stopéra je ligový titul zo sezóny 2016/2017. Keďže už vie, ako takýto triumf chutí, rád by si to zopakoval. „Verím, že sa mi ešte podarí spoločne s MŠK zdvihnúť trofej nad hlavu,“ netají vysoké ciele opora zadných radov, ktorá má na konte už 142 zápasov v drese Žiliny. Za ten čas Králik okrem poctivého bránenia pridal do svojich štatistík i jedenásť gólov a jednu asistenciu. 

„Šošonom“ patrí v priebežnom poradí Fortuna ligy tretia priečka, na konte majú 30 bodov a osembodové manko na prvý Slovan. Sezónu pritom začali zverenci trénera Kentoša bravúrne, z ostatných šiestich zápasov ale tri prehrali a jeden remizovali. Po reprezentačnej prestávke sa predstavia na pôde jedenástej Nitry. „Začiatok a aj ďalší priebeh vychádzal mne i tímu. Teraz sa to trochu pribrzdilo, ale verím, že to znova naštartujeme a otočíme športové šťastie na našu stranu,“ zaželal si Martin Králik, ktorý tvorí stopérsku dvojicu s o rok starším českým zadákom Filipom Kašom.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia