spravy.sk spravy.sk

Brankársky zákrok kola: Zázračný Vorel vs. hviezdni Dominikovia
zdroj: Jozef Bedej; Róbert Fritz; mskzilina.sk

Brankársky zákrok kola: Zázračný Vorel vs. hviezdni Dominikovia

Brankárom v 15. kole Fortuna ligy veru nebolo čo závidieť. Boli sme svedkami viacerých krásnych streleckých pokusov a nádherných gólov. Viacerí gólmani napriek tomu dokázali z talónu vytiahnuť parádne zákroky. Náš expert Martin Černáček vybral tie tri naj. Súhlasíte s jeho výberom?

zdroj: huste.tv

Senica v sobotu deklasovala Michalovce 4:0, no všetko mohlo byť inak, ak by v 20. minúte nevytiahol Vojtěch VOREL parádny zákrok po zakončení gréckeho stredopoliara hostí Kountouriotisa. „Miliónpercentná šanca hostí, Kountouriotis mal po prihrávke Martineza pred sebou takmer prázdnu bránu. Mrštný Vorel sa ale stihol presunúť z prvej tyče do stredu brány a čarovným zákrokom vyrazil loptu mimo troch žrdí,“ okomentoval Martin Černáček.

Rovnako, ešte za bezgólového stavu, sa blysol aj brankár Žiliny Dominik HOLEC, hoci toho potom Ružomberčania dvakrát prekonali a pod Dubňom vyhrali 2:1. „Dominik hádzanárskym spôsobom chytil veľkú šancu hosťujúceho Kostadinova. Na spomalenom zákroku vidíme sústredenosť Holeca do posledného možného okamihu a následne pohotovú reakciu jeho nôh,“ vyzdvihol expert ProFutbal.sk.

K víťazstvu 1:0 v Zlatých Moravciach výrazne dopomohol bratislavskému Slovanu Dominik GREIF, ktorý v 76. minúte vytesnil dobre mierený priamy kop Asanovića. „Vzhľadom na výbornú defenzívu Slovana sa Greif často v našej ankete neobjavuje. V nedeľu ho preveril stopér ViOn-u Asanović, ktorý strelou podad múr, navyše na veľmi ťažkom teréne, namieril loptu k pravej žrdi. Dominik využil svoju výšku a mrštnosť a strelu vyrazil,“ dodal Černáček.

Ktorý brankársky zákrok bol podľa vás ten naj? Dajte nám o tom vedieť v ankete, v diskusii alebo na našom Facebooku!

So súhlasom huste.tv

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia