spravy.sk spravy.sk

Vavro vs. Valjent: Kto si zastane miesto vedľa Škriniara?
zdroj: TASR

Vavro vs. Valjent: Kto si zastane miesto vedľa Škriniara?

Na jednej strane stojí Denis Vavro, bývalý kapitán slovenskej reprezentácie do 21 rokov, prirovnávaný k novému Škrtelovi, silový stopér, ktorý si kvalitnými výkonmi v dánskom FC Kodaň vyslúžil prestup do Lazia Rím v Serii A. Na druhej strane stojí Martin Valjent, ktorý hráva po postupe s Mallorcou pravidelne veľké súboje La Ligy a aj jeho zásluhou sa podarilo vymazať aj hviezdy Realu Madrid. Len jeden z nich dostane miesto v stopérskej dvojici vedľa Milana Škriniara.

Klubová forma aktuálne hovorí v prospech Martina Valjenta. Čoskoro dvadsaťštyriročný stopér sa už druhú sezónu vyhrieva na Malorke a prostredie mu zjavne sadlo oveľa viac, než to talianske. Miestny klub dostal do La Ligy, kde hráva pravidelne a zatiaľ sa úspešne vyhýba záchranárskym prácam. Týždeň po poslednej reprezentačnej akcii dokonca zdolali na domácej pôde Real Madrid (1:0), aj zásluhou skvelého výkonu slovenského obrancu. Keď hráč hráva, je to preňho to najlepšie. Cítim stálu dôveru od trénera, mám plnú minutáž a snažím sa každý deň zlepšovať. Som v Španielsku šťastný aj po súkromnej, aj po futbalovej stránke,“ žiari spokojnosťou Valjent.

Jeho reprezentačný spoluhráč Denis Vavro také šťastie v klube nemá, po prechode do Talianska sa len dvakrát predstavil v Serii A ako striedajúci hráč, raz dostal červenú kartu sediac ešte na lavičke. Viac priestoru dostáva v Európskej lige, kde nastupuje pravidelne, avšak Laziu sa nedarí a pred poslednými dvomi zápasmi stráca na postup šesť bodov. Slovenský futbalista však dostal zákaz vyjadrovať sa na tému klubu, ktorý je v lige na priebežnej tretej priečke Serie A. „Ja viem len toľko, že si to klub nepraje kvôli talianskym médiám,“ uviedol dôvod Vavro, prečo o klube nemôže hovoriť slovenským médiám.

Martin Valjent (Slovensko)
V lete 2018 odohral Valjent prvých desať minút v seniorskej reprezentácii proti Maroku. Po viac ako roku klope na bránu základnej zostavy. (foto: TASR)

V prospech Denisa Vavra zase hovoria väčšie skúsenosti v najcennejšom drese. Po boku Škriniara už nastúpil v piatich kvalifikačných dueloch, zatiaľčo Martin Valjent absolvoval v nevydarenom zápase proti Chorvátom len kvalifikačnú premiéru. V zápase nastúpil na atypickom poste pravého beka, na stopérovi sa dobre ukázal v prípravnom súboji s Paraguajom, keď hral po boku Vavra. „Uvidíme, ako sa rozhodne tréner. Viem, že keď sa rozhodne pre mňa, tak tam nechám všetko a takisto, ak sa rozhodne pre Maťa, tak nechá na ihrisku aj dušu. Predsalen, hráva pravidelne španielsku ligu, určite má tímu čo dať. Navzájom si prajeme,“ poznamenal Vavro.

Denis Vavro, Róbert Boženík (Žilina)
Vavro sa za posledný rok, podobne ako mnohí bývalí hráči Žiliny, už výraznejšie presadil v A-tíme Slovenska. (foto: TASR)

K domácemu súboju s Chorvátskom, ktorý zverenci trénera Hapala prehrali v Trnave vysoko 0:4, sa už nik nahlas nevracia. „Sú to veľmi ťažké spomienky. Ale jeden človek mi povedal, že zlé veci musím hodiť za hlavu a sústrediť sa len na to, čo je predo mnou. Urobíme všetko pre víťazstvo a postup, šampionát je od nás len kúsok. Musíme ísť v defenzíve naplno a nedať Chorvátom žiadny priestor. Ja sa cítim vo forme a nabudený, uvidíme, ako to dopadne. Máme srdce a tímovú silu, ktorou ich vieme zdolať,“ prognózuje Vavro.

Podobne to vidí aj jeho kolega Martin Valjent: „Všetci vieme, že to bol veľmi zlý zápas pre nás a veľmi úspešný pre Chorvátov. Teraz ale máme pred sebou nový duel a musíme zabrať, pretože iné zápasy nás už nečakajú. Chvalabohu, napriek tomu stretnutiu máme stále všetko vo vlastných rukách. Po štvorgólovej prehre sa človek určite poučí a ide o to, aby sa už teraz určite rovnaké chyby neopakovali. Pretože ak sa to stane, asi sa niečo neurobilo správne. Musíme odohrať úplne iný duel,“ uzavrel pondelňajší meninový oslávenec. „Veru, nebolo kedy oslavovať, akurát tak cestou lietadlom na Slovensko a potom v spoločnosti spoluhráčov na zraze,“ dodal.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: EURO 2020

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: EURO 2020

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia