spravy.sk spravy.sk

Brankár Slovana Greif zaujal kluby z Premier League
zdroj: TASR

Brankár Slovana Greif zaujal kluby z Premier League

Dobré výkony slovenského brankára v službách bratislavského Slovana Dominika Greifa neušli pozornosti futbalových odborníkov. Tréner reprezentácie Pavel Hapal povolal talentovaného gólmana do seniorskej reprezentácie, o jeho služby sa navyše čoraz viac začínajú zaujímať kluby zo zahraničia.

Už v lete sa nahlas hovorilo o tom, že rodáka z hlavného mesta pozorne sleduje portugalské Porto. Podľa portálu Football Insider sa o Greifa začali zaujímať minimálne dva celky z anglickej Premier League. Jeho výkon v zápase Európskej ligy na pôde Wolverhamptonu pozorne sledovali zástupcovia Crystal Palace a Brightonu.

Crystal Palace vyslal na Molineux Stadium trénera brankárov Deana Kielyho, Brighton zasa asistenta trénera brankárov Caspera Ankergrena. „Belasí“ síce prehrali 0:1 po góle z nadstaveného času, obaja vyslaní pozorovatelia boli však spokojní s výkonom 22-ročného ochrancu svätyne. Ten totiž zlikvidoval penaltu Rubena Nevesa a svoj tím podržal aj pri ďalších dobrých šanciach „vlkov“.

Greifovi sa v aktuálnej sezóne darí, vo všetkých súťažiach vychytal už deväť núl. Vo Fortuna lige si čisté konto udržal sedemkrát a má aj najnižší priemer inkasovaných gólov na zápas (0,8). O jeho kvalitách svedčí pozvánka do národného tímu. Zdá sa, že v januárovom prestupovom období bude Slovanu poriadne vyzváňať telefón.

foto: “Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Anglicko - Premier League

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia