spravy.sk spravy.sk

Košičania vymenili posledné miesto za stred tabuľky, Fabuľa: Snáď budeme na jar veselší
zdroj: jäzva

Košičania vymenili posledné miesto za stred tabuľky, Fabuľa: Snáď budeme na jar veselší

Do druhej ligy vstupoval jeden zo štyroch nováčikov FC Košice sebavedomo, veď v minulej sezóne absolútne ovládol III. ligu Východ a na dobré umiestnenie si veril i v celoštátnej súťaži. Rýchlo však prišlo vytriezvenie. Prvé víťazstvo zaznamenali žlto-modrí až v šiestom kole, po ktorom sa postupne začali predierať zo zostupových priečok.

Vedenie FC Košice sa rozhodlo pre zmenu na trénerskom poste už po štvrtom kole, duo Gejza Farkaš - Miroslav Sovič nahradil Marek Fabuľa, jeho asistentom sa stal Peter Šinglár. Keď nastúpili do funkcie, mužstvo ťahalo štvorzápasovú šnúru bez víťazstva. Tá sa nakoniec ešte natiahla po prehre v Skalici. Úplne odlišný bol už ale záver jesene, v ktorom Košičania v šiestich dueloch v sérii nenašli premožiteľa. V 17. kole remizovali v Trebišove 1:1, keď na gól domáceho Matića z tretej minúty odpovedal tri minúty pred koncom riadneho hracieho času krídelník Boris Gáll.

Trebišov - FC Košice (Gáll, Cicman)
Sériu bez prehry Košičania natiahli vďaka Borisovi Gállovi, ktorý v Trebišove vyrovnal na konečných 1:1 v 87. minúte (foto: Róbert Andrejov)

„Zápas ovplyvnila hrubá individuálna chyba na začiatku zápasu, po ktorej sme inkasovali. Opraty duelu sme držali v rukách my, snažili sme sa dostať za veľmi dobre koncentrovanú obranu domácich. Urobili sme maximum, čo sme mohli. Terén mal ďaleko od ideálu, čo nám sťažovalo prácu, ale som rád, že chlapci zabojovali, a že sme aspoň vyrovnali. Bolo to veľmi náročné,“ okomentoval tréner Fabuľa, na ktorého slová nadviazal autor vyrovnávajúceho gólu z 87. minúty Boris Gáll: „Terén bol naozaj už od začiatku veľmi ťažký, lopta poriadne nešla od nohy, často zostala stáť na mieste. Inkasovali sme gól po chybe, potom sme naháňali výsledok. Pred zápasom sme chceli tri body, po takomto priebehu ale musíme byť spokojní aj s jedným.“

V neúplnej tabuľke patrí východniarom ôsma priečka, preskočiť ich ešte môže rezerva Ružomberka, v prípade, že zvíťazí v dohrávanom stretnutí 13. kola proti Podbrezovej. Od zóny zostupu však FC Košice delia len tri body. „Sledujeme tabuľku, súťaž je nesmierne vyrovnaná. Zima bude dlhá, máme čo robiť, aby sme na jar obstáli lepšie. Určite sme mohli mať aj viac bodov, v úvode sezóny sa ale od nás odklonilo šťastie. V závere to už bolo lepšie, takže máme na čom stavať. Verím, že na ostatné zápasy nadviažeme aj po zimnej prestávke,“ zaželal si Gáll a Fabuľa na margo aktuálneho tabuľkového postavenia dodal: „Prišli sme k mužstvu v neľahkej situácii. Potrebovali sme to zdvihnúť. Záver mal svoju tvár a kvalitu, kolektív má perspektívu na to, aby pomýšľal aj na vyššie priečky. Urobíme všetko pre to, aby sa káder vhodne doplnil a aby boli výsledky na jar veselšie. Nebude to ale jednoduché, keďže doma budeme hostiť tímy z popredných priečok a s tímami, s ktorými bojujeme o záchranu, budeme hrať vonku.“

Marek Fabuľa
Marek Fabuľa sa kormidla v FC Košice ujal po štvrtom kole. Mužstvo sa mu podarilo dostať z poslednej priečky do stredu tabuľky (foto: jäzva)

Po postupe FC Košice do druhej ligy mnohí fanúšikovia v metropole východu verili, že ambiciózny klub bude mať okamžite za cieľ postúpiť medzi slovenskú elitu. Pri pohľade na sedemnásťbodové manko na prvú Banskú Bystricu je zrejmé, že tento sen sa im nenaplní. Prioritou bude záchrana. „Ak sa pozriete na tabuľku, nemáme prečo rozmýšľať nad niečím iným. Pozeráme sa hore, no musíme zostať na zemi a tvrdo pracovať, pretože trojbodový náskok nám nezaručuje veľký pokoj. Samozrejme, je to lepšie, ako keď sme prišli k mužstvu a boli sme na dne tabuľky. Som rád, že postupnými krokmi stúpame vyššie a vyššie. Verím, že absolvujeme dobrú zimnú prípravu, že to bude mať gradáciu, ako by sme chceli, a že jar bude pre nás veselšia,“ uzavrel 44-ročný Fabuľa.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia