spravy.sk spravy.sk

Púchov sa vyhol zostupovým priečkam, Cifranič: Darí sa nám napĺňať cieľ
zdroj: jäzva

Púchov sa vyhol zostupovým priečkam, Cifranič: Darí sa nám napĺňať cieľ

Ani jeden zo štvorice nováčikov v II. lige sa po jeseni nenachádza v hornej polovici tabuľky. Najhoršie je na tom rezerva bratislavského Slovana, ktorá okupuje predposlednú pätnástku priečku. Tesne nad pásmom zostupu je rezerva Ružomberka. Liptáci však v prípade víťazstva v dohrávke 13. kola poskočia z dvanásteho až na ôsme miesto. Aktuálne sú na tom z nováčikov najlepšie Košice a Púchov.

FC Košice a MŠK Púchov majú zhodne po 21 bodov, východniari sú v tabuľke o jednu pozíciu vyššie (8. miesto) vďaka lepšiemu skóre. Považania v záverečnom zápase jesene prehrali v Liptovskom Mikuláši tesne 0:1. Strata bodov ich poriadne škrela, keďže na pôde favorita podali dobrý výkon.

Vladimír Cifranič
Tréner Púchova Vladimír Cifranič je s jesennou časťou v podaní nováčika spokojný (foto: jäzva)

„Odohrali sme kvalitný zápas, síce sme nebodovali, ale výkon bol naozaj slušný. Mali sme dosť streleckých pokusov, žiaľ, ani jedna zo šancí neskončila gólom. Naopak, domáci strelili jeden pekný gól a po zmene strán si už výsledok ustrážili. Teší ma, že aj po vylúčení Martinčeka v 65. minúte sme boli aktívni, bojovali sme o vyrovnanie, no nevyšlo to,“ zhodnotil záverečný duel jesene tréner Vladimír Cifranič a jedným dychom vypichol i kľúčový dôvod prehry: „Nepremieňanie šancí. Mali sme dosť príležitostí, trafili sme žrď. Strelecky sme sa však nedokázali presadiť.“

Jeseň ukončili Púchovčania na deviatej priečke, s bilanciou 6 víťazstiev, 3 remízy a 8 prehier, so skóre 21:24. Po zlom úvode, keď na prvé víťazstvo čakali až sedem kôl, sa postupne zdvihli a dostali sa na trojbodový odstup od zóny zostupu. „Ako nováčik sme už pred štartom sezóny mali triezve zmýšľanie. Určili sme si cieľ, chceme sa pohybovať okolo desiateho miesta, to sa nám darí napĺňať. V súťaži sme neboli fackovací panák, odohrali sme vyrovnané zápasy a boli sme ťažkým súperom aj pre tímy, ktoré majú kvalitnejšie kádre a postupové ciele. Celkovo teda musíme byť spokojní,“ uzavrel Cifranič.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia