spravy.sk spravy.sk

Rasistický útok na Ukrajine, Brazílčan za reakciu zaplatil vylúčením
zdroj: twitter.com

Rasistický útok na Ukrajine, Brazílčan za reakciu zaplatil vylúčením

Brazílsky futbalista Taison zo Šachtaru Doneck videl v nedeľnom šlágri ukrajinskej ligy proti Dynamu Kyjev (1:0) červenú kartu. Pykal za reakciu na údajné rasistické prejavy, ktoré naňho smerovali od fanúšikov hostí.

Taison im ukázal prostredník a kopol loptu na tribúnu. Rozhodca prerušil stretnutie a na päť minút poslal oba tímy do kabín. Tridsaťjedenročný stredopoliar dostal červenú kartu v 82. minúte po návrate na ihrisko, no pred obnovením hry.

"FC Šachtar kategoricky odmieta akékoľvek prejavy a formy rasizmu, rasovej diskriminácie, xenofóbie či inej intolerancie. Nedá sa ospravedlniť, keď niekto uráža na základe farby pleti, náboženského alebo politického presvedčenia. Takéto správanie sa neakceptuje v civilizovaných krajinách ani ligách. Vždy budeme stáť za našimi hráčmi," znelo stanovisko klubu. "Chcem podporiť každého, kto trpí rasizmom. Je to neprijateľné, hanba pre všetkých. Musíme proti tomu spoločne bojovať, každý deň, každú minútu, každú sekundu," dodal donecký tréner Luis Castro podľa agentúry DPA.

zdroj: twitter.com

Odporúčame

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia