spravy.sk spravy.sk

V Liptovskom Mikuláši vysvätili štadión, po zlom štarte sú s jeseňou spokojní
zdroj: Michal Paška

V Liptovskom Mikuláši vysvätili štadión, po zlom štarte sú s jeseňou spokojní

V slávnostnom duchu sa niesol predzápasový program druholigového súboja medzi Liptovským Mikulášom a Púchovom. Za účasti primátora mesta Jána Blcháča, generálneho sekretára Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Jozefa Klimenta, prezidenta MFK Tatran Milana Mikušiaka a farárov Jozefa Tomagu (rímskokatolícka cirkev) a Mariána Bochničku (ECAV) bol oficiálne odovzdaný do užívania zmodernizovaný štadión.

„Toto je najkrajší futbalový darček v čase, keď náš klub oslavuje 85. výročie svojho založenia. Chcel by som poďakovať predstaviteľom mesta Liptovský Mikuláš, ktoré bolo hlavným garantom tejto akcie, SFZ ako najväčšiemu prispievateľovi a členom nášho klubu. Ďakujem tiež konateľom mestských športových zariadení, hlavnému projektantovi, stavebnému dozoru a dodávateľovi, ktorý nám vychádzal v ústrety, nakoľko počas celej výstavby a rekonštrukcie sme hrali súťažné zápasy doma, čo je na Slovensku rarita. Samozrejme, ďakujem aj našim pánom farárom, ktorí požehnali a vysvätili tento stánok. Verím, že ich modlitby padnú na úrodnú pôdu, a že na tomto štadióne bude prevládať dobro, nebude dochádzať k zraneniam, ľudia tu budú spokojní a budú sa tu cítiť príjemne,“ povedal vo svojom príhovore prezident klubu Milan Mikušiak

Liptovský Mikuláš - Púchov
V Liptovskom Mikuláši sa už tešia z modernejšieho štadióna (foto: Michal Paška)

„Tešíme sa, že máme hotový ďalší stánok v rámci nášho projektu rekonštrukcie a výstavby štadiónov. Tento projekt má číslo 17 z celkového počtu 21. Doposiaľ sa preinvestovalo už viac ako 70 percent finančných prostriedkov, ktoré sme dostali od štátu. Sme veľmi radi, že tu máme ďalší hmatateľný dôkaz toho, že tento projekt sa nám darí úspešne napĺňať. Veríme, že vytvorí optimálne podmienky pre prípravu futbalistov, zvlášť pre mládež, ktorá je našou budúcnosťou. Vedeniu klubu a všetkým, ktorí majú v meste futbal radi, želám veľa úspechov, zdravia, chuti do práce, aby ich aj tento pekný štadión napĺňal radosťou z práce a športovania,“ zaželal Liptákom generálny sekretár SFZ Jozef Kliment.

Zimovať budú v pokoji

Želania domácich sa naplnili aj v záverečnom zápase jesennej časti, Liptáci zdolali Púchov najtesnejším rozdielom 1:0. Jediný gól stretnutia zaznamenal už v 18. minúte Adrián Káčerík. „Nebol to ľahký zápas, súper mal svoju kvalitu a dokázal nás dostať pod tlak. V prvom polčase sme mohli streliť i viac gólov a rozhodnúť, no vážime si i ten jeden zásah. Chvalabohu, že stačil na víťazstvo. Vďaka zisku troch bodov sme sa vzdialili od zostupových priečok, takže sa nám bude dobre zimovať,“ neskrýval radosť 22-ročný stredopoliar.

Liptovský Mikuláš - Púchov
Za jeseňou dali Liptáci víťaznú bodku, keď zdolali nováčika z Púchova (foto: Michal Paška)

Nováčik bol etablovanému druholigistovi viac než vyrovnaným súperom, nevyužil však viacero dobrých príležitostí a komplikácie mu narobilo i vylúčenie Martinčeka v 65. minúte. „Bolo to pre nás veľmi náročné stretnutie. Vypadlo nám viacero hráčov zo základnej zostavy, no snažili sme sa to zvládnuť lepšou organizáciou hry. Citeľne nám chýbala väčšia kvalita pri prechode do útoku. Rozhodnúť sme mohli už v prvom polčase, no nevyužili sme viacero dobrých šancí a potom sme sa strachovali o výsledok, napriek tomu, že súper hral v závere len s desiatimi hráčmi. Chcelo to väčšiu kvalitu a pokoj v zakončení, ale ďakujem chlapcom za výkon. Máme tri body, a to je pre nás veľmi dôležité,“ pridal svoj názor tréner Liptákov Štefan Zaťko.

Po 17. kole patrí Liptovskému Mikulášu šiesta priečka v druholigovej tabuľke, na konte má 26 bodov. Predbehnúť ho ešte môže siedma Podbrezová, ktorú čaká 24. novembra dohrávaný duel 13. kola na pôde rezervy Ružomberka. „Súťaž je momentálne veľmi vyrovnaná, každý môže vyhrať s každým, čo sa na jeseň aj potvrdilo. Nemali sme dobrý vstup do sezóny, prehra s „béčkom“ Ružomberka nás pribrzdila a nevedeli sme sa dostať do takého herného rytmu ako v minulej sezóne. V záverečnej časti jesene sme už ale predvádzali celkom slušné výkony, napriek tomu, že nám vypadlo viacero hráčov, či už pre karty alebo zranenia. Sme radi, že sme posledné zápasy zvládli a prezimujeme v strede tabuľky,“ uzavrel športový riaditeľ MFK Tatran Ján Papaj. Zimnú prípravu pred jarnou časťou II. ligy odštartujú Liptáci 8. januára 2020.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia