spravy.sk spravy.sk

VIDEO: Kapitán Frankfurtu uzemnil kouča Freiburgu, vypukla hromadná bitka
zdroj: twitter.com

VIDEO: Kapitán Frankfurtu uzemnil kouča Freiburgu, vypukla hromadná bitka

Záver zápasu 11. kola nemeckej Bundesligy medzi Freiburgom a Frankfurtom (1:0) priniesol poriadnu kontroverziu. Hosťujúci kapitán David Abraham v snahe čo najskôr získať loptu inzultoval domáceho trénera Christiana Streicha. Incident rozhneval lavičku "Breisgau-Brasilianer" a na ihrisku sa strhla poriadna mela.

V spomínanom dueli dlho vládol bezgólový stav, hoci mal Freiburg od konca úvodného dejstva po vylúčení Fernandesa presilovku o jedného hráča. Domácich napokon vykúpil v 77. minúte Nils Petersen, ktorý zvnútra šestnástky presnou strelou k žrdi nedal hosťujúcemu brankárovi Ronnowovi žiadnu šancu. Frankfurt sa v nadstavenom čase zúfalo pokúšal vyrovnať, namiesto vytúženého gólu sa však na ihrisku strhla hromadná šarvátka. Argentínsky obranca Abraham videl z rúk rozhodcu Felixa Brycha bezprostredne po svojom zákroku pripomínajúcom boxerský knokaut červenú kartu. Rovnako obstál aj vystriedaný stredopoliar domácich Grifo, ktorý sa zo striedačky pustil práve do vinníka celej situácie.

"Abraham je poriadne emotívny hráč, ktorý do toho dáva na ihrisku všetko. Bol taký nabitý energiou, že si spálil poistku. Tak veľmi chcel vyhrať tento zápas. Stál som tam a nemohol sa vyhnúť stretu. Nie som zodpovedný za to, čo sa stane, keď hráč rýchlo naháňa loptu. To je všetko, už žiadne blbé reči okolo toho," skonštatoval tréner Freiburgu Christian Streich.

zdroj: youtube.com

Abraham sa po stretnutí domácemu kormidelníkovi ospravedlnil, vysvetlil situáciu a obaja si podali ruky: "Chcel som v poslednej minúte nadstavenia dostať loptu do hry tak rýchlo, ako to len bude možné. Som veľmi rád, že sme sa po zápase porozprávali a že je medzi nami všetko v poriadku.“

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Nemecko - Bundesliga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia