spravy.sk spravy.sk

Rozbehnutý Šamorín by oželel prestávku. Pokazili sme si úspešné obdobie, znie z Dukly
zdroj: Facebook/FC ŠTK 1914 Šamorín

Rozbehnutý Šamorín by oželel prestávku. Pokazili sme si úspešné obdobie, znie z Dukly

Mali ich zhltnúť ako malinu, mala to byť prechádzka ružovou záhradou. Zrejme to si viacerí fanúšikovia pomysleli pred zápasom lídra II. ligy Dukly Banská Bystrica na pôde Šamorína, nachádzajúceho sa v zostupovej zóne. Nik im to nemohol mať za zlé. Tím spod Urpína sa prezentuje najlepším útokom v súťaži a v prvom vzájomnom zápase sezóny zdolal doma ŠTK vysoko 5:0. Teraz ale prišla studená sprcha na záver druhej najvyššej súťaže a debakel 0:3. A nielen to.

Šamorín herne dominoval, v útoku bol neustále aktívny a v obrane eliminoval útočné hviezdy súpera. Hviezdou stretnutia sa napokon stal dvojgólový Jakub Čunta, ktorý dal dva góly v priebehu šiestich minút. "Mali sme Dukle čo vracať, keďže sme tam vysoko prehrali. Každý zápas je ale iný a ideme doň s tým, že môžeme zdolať všetkých. Pripravovali sme sa preto ako na každý iný zápas. Vyšlo nám to od prvej minúty, boli sme lepší. Góly sú iba plus, samozrejme, som šťastný, že mi to padlo dnu, ale som v prvom rade rád za celý tím," tešilo úspešného zakončovateľa juhoslovenského tímu. Šamorínčanov nerozladil ani fakt, že ešte pred dvomi zásahmi Čuntu nepremenil nariadený pokutový kop Martin Rymarenko. "Ako vidíte, skôr nás to zocelilo a dali sme rýchle tri góly," jasal 23-ročný futbalista.

A ako videl tento moment Rymarenko, ktorý predtým nastrieľal sedem gólov? "S kapitánom som sa pred zápasom dohodol, že by som si zobral jedenástkovú povinnosť na seba. Nevyšla mi jej realizácia a kritiku na seba beriem. Určite som to ale odčinil pekným gólom a dôležitý je zisk troch bodov," narážal 20-ročný hrotový útočník na fakt, že napokon sa predsa len trafil na konečných 3:0. Najviac ho potešil triumf, ale i predvedená hra v podaní domácich. "Boli sme lepší a zaslúžili si vyhrať. Keby sme mali pred zápasom možnosť vyhrať 1:0 gólom v nadstavenom čase, brali by sme to. Triumfovali sme ale rozdielom triedy. Oproti zápasu v Banskej Bystrici a prehre 0:5 je to fantastický pocit. Dnes bola aj obrana naozaj fantastická," tešil sa Rymarenko.

Šamorín - Dukla Banská Bystrica
Jakub Čunta (vpravo) sa viac radoval z výhry ako dvoch gólov. (foto: fb FC ŠTK 1914 Šamorín)

Menej sa však Šamorínčania tešia z prestávky, keďže 18. kolo sa po dlhej zimnej prestávke odohrá až 7. marca. ŠTK pod vedením nového trénera Jána Blaháča vyhral ostatné tri zápasy, v skvelej fazóne ale nebude môcť pokračovať takmer štyri mesiace. "Hral by som hocikedy. Teraz nám to naozaj ide, vzchopili sme sa a máme deväť bodov. Aj predtým sme bojovali jeden za druhého, konečne nám to ale začalo padať. Možno sme sa po príchode nového kouča viac zocelili," pochvaľoval si Čunta, na ktorého súhlasne nadviazal aj Rymarenko: "Pomohla nám zmena trénera, dodala nám nový impulz a to, čo sme potrebovali. Predtým to bolo príliš monotónne. Súhlasím, že určite je škoda, že nasleduje pauza a že sa nám nezačalo rovnako dariť pred desiatimi zápasmi."

Na strane Dukly stratili väčšie dôvody k spokojnosti napriek tabuľkovému prvenstvu. Banskobystričania prežili úspešný kalendárny rok 2019. Veď v uplynulom ročníku sa po skvelej sérii výhier vyšplhali na 6. miesto, teraz sú lídri II. ligy. Duklisti si ale dobrý dojem pokazili posledným súťažným zápasom roka. "Zaostali sme za očakávaniami, 0:3 je dosť veľká facka vzhľadom na výsledky z celého kalendárneho roka - jari či jesene. Pokazili sme si celé to predošlé obdobie. Bude nás to dosť mrzieť," hnevalo kapitána Sašu Saviča a nepotešilo ho ani líderstvo v II. lige s 38 bodmi. "Tesne po zápase nemáme žiadne dobré pocity. Pred sezónou nik nečakal, že budeme takto vysoko. S týmto duelom nemôže ale byť ani slovo o spokojnosti. Ani si nespomínam, či sme mali strelu na bránku," zamyslel sa kapitán Dukly s číslom 34. Napokon ale plusový bod našiel. "Jedine, čo môžem vyzdvihnúť, je výkon brankára Júliusa Nôtu. Podržal nás, je to skvelý gólman."

Šamorín - Dukla Banská Bystrica
Július Nôta sa zaskvel pri penalte, napokon ale inkasoval tri "kúsky". (foto: fb FC ŠTK 1914 Šamorín)

Mladej opore červeno-bielych sa v stretnutí podarilo predviesť mnoho dobrých zákrokov, vrátane chytenej penalty v 66. minúte. "Náročný zápas, bohužiaľ, aj vysoká prehra. Veľmi nás to mrzí, nič sa totiž nepodarilo. Či som po zneškodnenej jedenástke myslel na výhru? Pri každom stretnutí si myslím, že to dotiahneme do víťazného konca. Mierne ma poteší chytená penalta, ale lepšie by možno bolo dostať gól a vyhrať zápas za tri body," mrzelo Nôtu. Dukle môže len pomôcť zimná pauza, v ktorej chcú hráči zregenerovať sily a doliečiť zranenia. "Určite nám to pomôže. Ostatné mesiace sme celý tím ťahali 15-16 zdravých hráčov. Snáď sa celý káder uzdraví a budeme pokračovať v nastavenom trende," zaželal si Savič.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia