spravy.sk spravy.sk

Slováci a Maďari spolu na ME 2020? Kalmár hovorí o závere kvalifikácie
zdroj: dac1904.sk

Slováci a Maďari spolu na ME 2020? Kalmár hovorí o závere kvalifikácie

Opäť si užíva futbal plnými dúškami a čaká ho doposiaľ najdôležitejšia i najnáročnejšia výzva v kariére. Zsolt Kalmár si ale užíva aj dianie vo svojom osobnom živote. Šikovný maďarský záložník s dobrými ofenzívnymi parametrami sa nedávno stal otcom a doma už má malého synčeka. Bezsenné noci pre to ale kapitán Dunajskej Stredy nemá.

"Byť otcom je úžasný pocit, ktorý ma napĺňa hrdosťou. Ja aj celá moja rodina sme šťastní. Pre mňa je najdôležitejšie, že sa dokážem dobre vyspať. Syn totiž spí celú noc," usmieval sa Kalmár v rozhovore pre ProFutbal.sk. Radosťou ale jasá z viacerých dôvodov. Po ťažkom zranení, ktoré ho dva mesiace nepustilo do hry, je opäť pravidelne v základe DAC-u a vo víkendovom stretnutí Fortuna ligy proti Trenčínu (3:1) dal doposiaľ zrejme najkrajší gól svojej doterajšej kariéry, keď premenil v šestnástke svoj nožničkový pokus. "Dva mesiace je dlhá doba, tak dlho som ešte nebol zranený. Aj zápas proti AS som si užíval a, úprimne, niečo podobné som skúšal iba raz na tréningu a minul som. Gól ma potešil, najdôležitejšie však je, že tím vyhral," hovoril ďalej rodák z Győru.

Zsolt Kalmár nožničky
Zsolt Kalmár vystrihol cez víkend zrejme najkrajší gól kariéry. Už myslí na zápas Maďarska vo Walese. (foto: dac1904.sk)

Líder žlto-modrých sa rýchlo dostal do herného tempa, čo neuniklo ani pozornosti trénera reprezentácie našich južných susedov Marca Rossiho. Kalmár je súčasťou užšej nominácie Maďarska pred zápasom s Uruguajom, ktorý sa 15. novembra odohrá na zrenovovanom štadióne Ferenca Puskása. Jeho myseľ sa však upiera na kvalifikačný duel o postup na ME 2020, ktorý sa odohrá o štyri dni skôr vo Walese. "Bude to doposiaľ najväčší zápas mojej kariéry. Dôvod je jednoduchý. Ideme si splniť veľký sen, ktorý je naším primárnym cieľom, a to dostať sa na budúcoročné EURO. Dúfam, že to postupnými krokmi dokážeme pre celú krajinu a našich fanúšikov. Urobíme všetko pre to, aby sme tam prenikli," zneli slová dobre naladeného Kalmára.

Maďari sú pred stretnutím s "červenými drakmi" na druhom mieste v E-skupine s 12 bodmi. O dva body menej má naša reprezentácia, ktorá však odohrala o stretnutie menej. Slovensko čaká 16. novembra duel v Chorvátsku, ktorý by mohol posunúť misky váh na stranu víťaza a zohrať dôležitú rolu v prípade Maďarov, čo si 24-ročný stredopoliar naplno uvedomuje. Bude pozerať túto konfrontáciu? "Samozrejme, budem sledovať zápas Slovenska, lebo z nášho tabuľkového pohľadu bude tiež dôležitý. V prvom rade sa ale sústredíme na nás a náš herný štýl. Potom uvidíme, ako dopadne ďalšia konfrontácia," odpovedá Kalmár. Potešil by ho prípadný scenár, v ktorom by zo skupiny postúpili na ME 2020 Slováci a Maďari spolu?

Zsolt Kalmár radosť
Zsolt Kalmár: "Samozrejme, budem sledovať zápas Slovenska, lebo z nášho tabuľkového pohľadu bude tiež dôležitý." (foto: dac1904.sk)

"Áno, samozrejme. Potešilo by ma to. Stále je to možné, ale musíme sa naozaj hlavne sústrediť na seba. Chceme sa dostať na ME," reagoval kapitán mužstva zo Žitného ostrova s úsmevom na našu otázku. Následne sme sa ho spýtali, kde vidí hlavné dôvody toho, že si Maďari zaslúžia postup na kontinentálny šampionát. "Myslím si, že len málokto čakal, že by sme sa mohli dostať na ME. Vyžrebovali nám totiž kvalitnú skupinu, spravili sme však mnoho dobrej práce a ukázali sme všetkým, že s nami musia počítať a dokážeme hrať futbal. Teraz nás čaká jeden posledný krok, ten bude ale najťažší. Možno ani nie po futbalovej stránke, ale po tej psychickej," varuje Zsolt Kalmár pred záverom kvalifikácie.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: EURO 2020

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: EURO 2020

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia