spravy.sk spravy.sk

Disciplinárka rozhodla: Ligisti bez kľúčových obrancov, Trnava i Sereď s pokutami
zdroj: TASR

Disciplinárka rozhodla: Ligisti bez kľúčových obrancov, Trnava i Sereď s pokutami

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) po prvýkrát v novembri zasadala a prijala rozhodnutia o udelení trestov pre viaceré kluby i pre jednotlivcov.

Komisia v prvom rade tradične pozastavila hráčom činnosť za kartové tresty z posledných zápasov. Fortunaligový víkend teda bude bez Martina Šuleka z Trenčína i Pavla Farkaša z Nitry, ktorí zhodne videli po piatej žltej karte v aktuálnom ročníku a budú stáť jeden zápas. Kľúčový obranca bude chýbať aj Spartaku Trnava, Brazílčan Lucas Lovat sa v zápase s Nitrou dopustil priestupku, keď udrel súpera hlavou do hlavy v prerušenej hre a disciplinárka mu udelila trest na tri týždne. 

Trestom neušli ani hráči druhej najvyššej súťaže, stopku na jeden zápas dostali Ján Mizerák z Podbrezovej za červenú kartu, Petržalke bude chýbať nielen vylúčený Boris Turčák, ale aj Ladislav Szöcs. Piatu žltú kartu a jednozápasový trest si musia odpykať aj Filip Blažek zo Skalice, Ľuboslav Laura z Liptovského Mikuláša, Dalibor Pleva z Dubnice a duo Jakub Bartek a Dávid Keresteš z Bardejova.

Martin Šulek
Trenčan Šulek dostal od trénera Hrnčára stabilné miesto na pravom kraji obrany, proti Žiline sa zavďačil gólom. V Dunajskej Strede nenastúpi. (foto: Robert Fritz)

Komisia si zároveň posvietila na jednotlivé kluby a po zápase Sereď - Trnava, kde na Myjave prišlo k potýčke vo VIP priestoroch, udelila pokuty obom klubom. Spartak Trnava za vulgárne pokriky a vzájomné fyzické napadnutie divákov vo VIP priestoroch zaplatí 300 eur, usporiadateľ ŠKF Sereď za nedostatočné vykonanie bezpečnostných opatrení na zamedzenie fyzického napadnutia divákov vo VIP priestoroch zaplatí finančnú pokutu vo výške 500 eur. Zároveň za nešportové prejavy oboch fanúšikovských táborov v osemfinále Slovnaft Cup-u medzi Dunajskou Stredou a Spartakom Trnava udelila komisia obom klubom upozornenie.

Športovo-technická komisia Slovenského futbalového zväzu zároveň rozhodla o novom termíne 4. kola Slovnaft Cup-u, ktoré sa dohrá počas reprezentačnej prestávky. Slovenský majster Slovan Bratislava bez viacerých opôr vyzve druholigový Bardejov v sobotu 16. novembra, začiatok zápasu sa posunul už na 13.00 hod. Večer je na programe v Rijeke zápas slovenskej reprezentácie proti domácemu Chorvátsku.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia