spravy.sk spravy.sk

Prvé správy o zdravotnom stave slovanistu Bajriča
zdroj: TASR

Prvé správy o zdravotnom stave slovanistu Bajriča

Výprava bratislavského Slovana letela z Britských ostrovov na Slovensko o jedného muža menej. Obranca Kenan Bajrič v 78. minúte utrpel podľa slov trénera Jána Kozáka ťažký otras mozgu po súboji s útočníkom Raúlom Jímenezom a ostal na pozorovaní v miestnej nemocnici.

Po nekoordinovanom páde na zem ostal v kŕči a chrčal, hovoril brankár Dominik Greif, ktorý ako prvý zachoval duchaprítomnosť a rozbehol sa za svojim spoluhráčom. V tej sekunde všetkých prestal zaujímať futbal, všetci hráči sa skĺbili okolo slovinského obrancu a urýchlene volali lekársku pomoc. Nehralo sa viac ako desať minút, kým 24-ročný futbalista na nosidlách opustil hraciu plochu. Krátko po zápase sa pozitívne vyjadril jeho krajan Andraž Šporar: „Istý čas o sebe určite nevedel. Potom prišiel k vedomiu. Spýtal som sa ho, či ho niečo bolí a hovoril, že je to dobré,” upokojil verejnosť kanonier Slovana.

Slovenský majster hneď ráno informoval na sociálnej sieti, že Bajrič bol krátko po tvrdom zákroku pri vedomí, avšak preventívne zostal na noc v anglickej nemocnici. Prvotné vyšetrenia nepreukázali vážnejšie komplikácie a potvrdili to aj dodatočné pozorovania. „Kenan Bajrič utrpel otras mozgu, v nemocnici v Anglicku absolvoval vyšetrenie vrátane CT, ktoré bolo negatívne, čiže sa zatiaľ nepreukázali vážnejšie komplikácie. Vzhľadom na rizikovosť letu zostal v Anglicku a aktuálne sa cíti lepšie, po konzultácii s lekármi bude prijaté rozhodnutie, kedy sa vráti späť na Slovensko,“ píše Slovan na sociálnej sieti.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia