spravy.sk spravy.sk

Vedenie Popradu odtajnilo postupový cieľ, po zlých výsledkoch pohrozilo hráčom
zdroj: FK Poprad

Vedenie Popradu odtajnilo postupový cieľ, po zlých výsledkoch pohrozilo hráčom

Jesenná časť II. ligy sa pomaly ale isto končí. Šestnásť tímov čaká cez víkend záverečné kolo v tomto kalendárnom roku, dvojicu Ružomberok B - Podbrezová následne ešte dohrávaný duel. Na čele tabuľky sa aktuálne vyhrieva Banská Bystrica, čo sa vôbec nepáči predstaviteľom FK Poprad. Klub spod Tatier totiž okupuje až štvrtú priečku so sedembodovou stratou na lídra.

Zverenci trénera Mareka Petruša prežívajú jeseň ako na hojdačke. Lepšie výkony striedajú s horšími. Pýšia sa síce najlepšou defenzívou (14 inkasovaných gólov), no strelili iba 25 gólov a na konte majú 31 bodov. Až päťkrát Poprad prehral, v ostatných dvoch dueloch stratil body s nováčikmi, keď podľahol Púchovu 1:2 a remizoval s rezervou Slovana Bratislava 1:1. Malou náplasťou je postup do jarného štvrťfinále Slovnaft Cup-u.

Marek Petruš a Denis Jančo
Po nevydarenej jeseni sa nahlas šepká i o neistej budúcnosti trénera Mareka Petruša (foto: jäzva)

V ostatných sezónach patril Poprad neustále medzi najhorúcejších ašpirantov na postup do Fortuna ligy. V minulom ročníku to dotiahol až do baráže o postup, v dvojzápase ale nestačil na AS Trenčín. Vedenie klubu nikdy nahlas nehovorilo o ambícii dostať sa medzi elitu. Až doteraz. Prezident Roman Dvorčák pre klubový web vyhlásil, že „postup bol cieľom pred štartom druhej ligy a bude to cieľ aj na jar“. V súvislosti s vysokými ambíciami sa ale čelným predstaviteľom nepozdávajú výkony a výsledky mužstva, na čo patrične reagovali.

Začalo sa to dohovorom po prehratom zápase v Púchove, následne sa s hráčmi a realizačným tímom rozprával i športový riaditeľ Stanislav Šesták. Možno aj zdvihnutý varovný prst modro-bielym pomohol a v osemfinále Slovnaft Cup-u sfúkli Banskú Bystricu, potom však opäť zaváhali na Pasienkoch so Slovanom. Napraviť si renomé môžu v záverečnom stretnutí jesene, doma proti Podbrezovej. Ak tento duel neskončí pre Podtatrancov trojbodovo, možno očakávať veľké zmeny. Na webe fkpoprad.sk sa po turbulentnom období objavilo vyjadrenie prezidenta klubu Romana Dvorčáka, ktoré vám prinášame v plnom znení.

Stanislav Šesták a Roman Dvorčák
Vedenie FK Poprad pohrozilo hráčom, pohovor s tímom absolvoval športový riaditeľ Stanislav Šesták (foto: FK Poprad)

„Výkonom v pohárovom zápase proti Banskej Bystrici sa sa naši hráči vrátili k tomu, čo od nich očakávame. Nemusí sa vždy dariť, ale bojovnosť, túžba po víťazstve, ochota behať a ísť do súbojov musí byť v každom jednom zápase. Sme ambiciózny klub, ktorý vytvára hráčom ligové podmienky. V posledných rokoch patríme k popredným klubom v druhej lige a pohári. Hrať za Poprad dnes nie je samozrejmosťou, ale ambíciou. Ak to nebudú hráči chápať, nemôžu v tomto klube pôsobiť.

Po zápase v Púchove sme rázne zasiahli do diania v A mužstve. Začalo to dohovorom bezprostredne po zápase. Následne mal s hráčmi a realizačným tímom pohovor športový riaditeľ. Zápas v Púchove bol vrcholom neakceptovateľných výkonov. Nie sme spokojní s výkonmi v Banskej Bystrici, Bardejove a Púchove. Identicky domáci zápas so Žilinou B nenaplnil naše očakávania. Chceme, aby sa FK Poprad prezentoval v týchto zápasoch inak. Až do zápasu v Bardejove sme boli voči mužstvu zhovievaví vzhľadom k početným zraneniam kľúčových hráčov. Ani utrápené víťazstvá a identicky ani prehry po slabých výkonoch sa nesmú opakovať. Vedenie klubu je pripravené konať adekvátnym spôsobom.

Výkonmi v menovaných zápasoch sme prišli o tisíc divákov. Nie je nám to ľahostajné. Takisto nám nie je jedno, kde sa v druholigovej tabuľke Poprad nachádza. Našou jednoznačnou ambíciou je postup do najvyššej súťaže. Bol to cieľ pred štartom druhej ligy a bude to náš cieľ aj na jar!“

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia