spravy.sk spravy.sk

Hororový moment a bezvedomie, Bajrič ostal v Anglicku. Medveděv: Mala to byť červená karta
zdroj: TASR

Hororový moment a bezvedomie, Bajrič ostal v Anglicku. Medveděv: Mala to byť červená karta

Chvíle hrôzy v 78. minúte. Útočiaci Raúl Jímenez dvíha pri pokuse získať loptu nohu príliš vysoko a zasahuje Kenana Bajriča. Ten ostáva dlhé momenty na zemi. Nehýbe sa. Brankár Dominik Greif k nemu beží, aby sa uistil, či mu jazyk nezapadol do krku. Ani dlhé minúty ošetrovania nepomáhajú k tomu, aby sa defenzívny univerzál Slovana pozviechal zo zeme.

Vyše desať minút sa nehralo. Slovinec zažil doposiaľ zrejme najťažší moment kariéry a bol si toho vedomý aj štadión, ktorý priam stíchol. Keď Bajriča odniesli na nosidlách, 32-tisíc divákov v stánku Wolverhamptonu Wanderers mu tlieskalo a mohlo si vydýchnuť. Číslo 66 žije, ťažké chvíle ale nemá kompletne za sebou.

Zdroje z kabíny Slovana nám po štvrtkovom stretnutí 4. kola v rámci K-skupiny Európskej ligy potvrdili, že Bajrič po kopačke do hlavy upadol do bezvedomia. Následne si nevedel spomenúť, čo sa udialo. Aj preto musel ostať na Britských ostrovoch a so zvyškom tímu neodletel domov. „Ťažký otras mozgu. Ostane tu v nemocnici a uvidíme, kedy sa vráti domov,” okomentoval jeho situáciu tréner Ján Kozák mladší.

zdroj: streamable.com

Spomedzi všetkých na trávniku najrýchlejšie reagoval Greif, ktorý k nemu okamžite pribehol a snažil sa zužitkovať základy prvej pomoci. „Videl som vo vzduchu, že prestal ovládať svoje telo. Letel na zem a hneď som bežal k nemu. Bol v kŕči a chrčal. Dali sme ho aspoň na bok, potom to bolo na lekároch,” povedal po stretnutí.

Ostatní futbalisti Slovana so zaťatými zubami sledovali, čo sa deje a hneď po zápase sa museli uistiť, v akom zdravotnom stave sa nachádza. „Istý čas o sebe určite nevedel. Potom prišiel k vedomiu. Spýtal som sa ho, či ho niečo bolí a hovoril, že je to dobré. Pýtal som sa aj doktora a povedal, že túto noc ostane vo Wolverhamptone alebo Birminghame,” priblížil hororový moment Kenanov krajan Andraž Šporar.

Slovinský obranca Kenan Bajrič patril v zápase medzi najlepších hráčov Slovana, jeho strata bola citeľná (foto: TASR)

V rámci zápasu musel byť, samozrejme, Bajrič vystriedaný. Jímenez za kopačku do hlavy dostal žltú kartu, čo nahnevalo obrancu Jurija Medveděva. „Myslím si, že to bol zákrok na červenú kartu. Diskutoval som o tom s rozhodcom, ale pohrozil, že mi dá žltú, tak som sa stiahol," vysvetlil situáciu zo svojho pohľadu český bek. Ostatní ale videli desivý moment inak. „Ťažko povedať, Jímenez chcel zakončovať nožničkami, ale nemyslím si, že v tom bol úmysel,“ vyjadril svoj názor Šporar.

Slovan sa počas jeho pobytu na ihrisku držal statočne a vďaka dobrej defenzíve dlho držal stav 0:0. Rozhodujúci zásah domácich z hlavičky Jímeneza, ktorý mal byť podľa Medveděva vylúčený, prišiel až v dvanásťminútovom nadstavení. Mohol za to podľa hráčov práve nešťastný moment, po ktorom sa dlho nehralo? „Myslím si, že jeho situácia nemohla za inkasovaný gól. Už pred zranením mali Wolves obrovský tlak,” uvedomoval si Šporar„Vždy je to nepríjemné a teraz to vyzerá, že sme dostali gól po zranení. Ja by som to tomu nepripisoval. Dúfam len, že Kenan bude čím skôr v poriadku,” súhlasil s jeho slovami Greif a tréner Ján Kozák dodal: „Oba tímy mali pauzu. Tam by som nehľadal dôvod prehry.”

zdroj: streamable.com

foto: "Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia