spravy.sk spravy.sk

Tomovič v Skalici skončil. V tíme nepokračuje ani zranený Karlík
zdroj: fclokomotiva.sk

Tomovič v Skalici skončil. V tíme nepokračuje ani zranený Karlík

Hoci do konca jesennej časti II. ligy ešte zostáva víkendové 17. kolo, v treťom tíme priebežného poradia MFK Skalica už dochádza k prvým zmenám v kádri. Záhoráci pred sobotňajším domácim zápasom proti rezerve bratislavského Slovana rozviazali spoluprácu s dvojicou hráčov.

V tíme trénera Jozefa Kostelníka už nepokračuje skúsený 33-ročný obranca Karol Karlík, ktorý prišiel do klubu len pred začiatkom aktuálnej sezóny. V úvode ročníka sa prepracoval do základnej zostavy, v polovici septembra sa ale zranil v stretnutí na pôde Dubnice a odvtedy do hry nenaskočil.

Prekvapením je ukončenie spolupráce s 26-ročným stredopoliarom Filipom Tomovičom, ktorý bol hráčom Skalice od leta 2017. V klube prv hosťoval zo Spartaka Trnava, následne sa stal jeho kmeňovým hráčom. V tejto sezóne nastúpil do trinástich ligových duelov, celkovo odohral 483 minút.

Skúsený obranca Karol Karlík od polovice septembra nehrá kvôli zraneniu (foto: mfkskalica.sk)

„Obom hráčom ďakujeme za služby, ktoré odvádzali nášmu klubu a prajeme im všetko dobré v ich futbalovom i osobnom živote,“ uvádza sa na klubovom webe MFK Skalica.

Zeleno-bieli majú po šestnástich kolách na konte 32 bodov a len tri body ich delia od druhej barážovej priečky, na ktorej sa nachádza Dubnica. Na prvú Banskú Bystricu strácajú šesť bodov.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia