spravy.sk spravy.sk

Prečo Nitra? Guľa reaguje na odchod z Dunajskej Stredy
zdroj: TASR

Prečo Nitra? Guľa reaguje na odchod z Dunajskej Stredy

Slovenská reprezentácia do 21 rokov sa rozhodla zmeniť svoje domovské prostredie a z MOL Arény v Dunajskej Strede sa sťahuje na Štadión pod Zoborom v Nitre. Tréner Adrián Guľa priznal, že v hre boli aj ďalšie možnosti.

Posledný dvojzápas v tomto kalendárnom roku odohrajú sokolíci vo štvrtok 14. novembra o 18.00 hod. na základe dohody s bieloruskou stranou v Senci a o štyri dni neskôr si v rovnakom čase zmerajú sily v kvalifikačnom zápase ME 2021 s Gruzínskom na nitrianskej pôde. V tomto meste hrala reprezentácia naposledy v roku 2011, miestny štadión prešiel v rokoch 2017 a 2018 kompletnou prestavbou v rámci Projektu rekonštrukcie, modernizácie a výstavby futbalových štadiónov. „Slovenská reprezentácia v Nitre dlho nehrala. Rozhodovali sme sa aj medzi Popradom či Pohroním, ale rozhodla kvalita trávnika a fakt, že štadión v Nitre je po rekonštrukcii na slovenské pomery veľmi sympatický,“ reagoval tréner Adrián Guľa.

Voľba Nitry bola pre verejnosť prekvapivá aj z toho pohľadu, že mesto už dlhšie obdobie futbalom nežije. Odráža sa to aj na číslach návštevnosti, ktoré patria z ligového pohľadu medzi najmenšie. Dá sa povedať, že Nitra má dokonca najnižšiu návštevnosť spomedzi prvoligových klubov, ktoré hrávajú na štadióne vo vlastnom meste. Ak by sme mali vychádzať z tohto nastavenia, tak neviem, kde by sme našli najprajnejšie prostredie. V tomto smere nám je jedno, na ktorom slovenskom štadióne budeme hrať. Ja verím, že mladých a ambicióznych chlapcov prídu povzbudiť ľudia kdekoľvek na Slovensku, no nemajme očakávania, že príde na mládežnícku reprezentáciu desaťtisíc divákov. Ja som šťastný za každého jedného fanúšika, ktorý nás príde podporiť,“ reagoval kormidelník dvadsaťjednotky.

V nominácii na dvojzápas s Bieloruskom a Gruzínskom sa objavilo aj niekoľko zmien, zranených hráčov Michala Tomiča zo Žiliny či Ľubomíra Tuptu z Verony nahradili Nitrania Lukáš Fabiš a Marek Fábry. Tradičným menom je aj krídelník Marián Chobot a tréner Guľa avizuje aj možnosť zmeny brankára, keď jednotka Martin Vantruba aktuálne sedí na lavičke Pohronia a Dávid Šípoš predvádza v Nitre kvalitné výkony. Mladý útočník Fábry bude mať možnosť ukázať sa najprv proti Bielorusku, na ofenzívny post má tréner pri zranení Tuptu, Strelca či Almásiho aj alternatívy ako Jakub Švec či Martin Kovaľ z ViOn-u, Dávid Ďuriš zo Žiliny, nováčik Milan Kvocera z Michaloviec či Jozef Špyrka z druholigovej Podbrezovej. „Máme v tíme chalanov z miestneho tímu, plus aj pár chalanov z okolia. Verím, že fanúšikovia ich prídu podporiť aj v reprezentačnom drese a hlavne, že budeme víťazný,“ doplnil Guľa, ktorý sa neobáva negatívnej štatistiky, z ktorej vyplýva, že Nitra z pätnástich domácich zápasov v roku 2019 vyhrala len dvakrát.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: EURO U-21 - 2021

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: U21

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia