spravy.sk spravy.sk

Brankársky zákrok kola: Skúsený Slovák Jenčo vs. talentovaní českí mladíci
zdroj: Ladislav Lukáč; Róbert Fritz; jäzva

Brankársky zákrok kola: Skúsený Slovák Jenčo vs. talentovaní českí mladíci

Po najkrajších góloch, ktoré padli v 14. kole Fortuna ligy, vybral expert ProFutbal.sk Martin Černáček aj tri najkrajšie brankárske zákroky. Hlasujte v našej ankete o ten naj!

zdroj: huste.tv

V zápase medzi Dunajskou Stredou a Sereďou gól nepadol, a to hlavne vďaka skvelým výkonom brankárov. Viaceré ťažké situácie vyriešil hosťujúci Dejan Iliev i domáci Martin JEDLIČKA. Práve zákrok 21-ročného Čecha z 28. minúty sme zaradili i do tohto výberu. „Tento zákrok síce nepatrí do kategórie bravúrnych, ale vyzdvihol by som najmä fakt, že behom pár sekúnd musel Martin riešiť až tri situácie, na ktoré pohotovo reagoval. Najskôr zaujal dobré postavenie v bráne. Je vidieť, ako urobil drobný úkrok pred strelou Alexa Ivána, strelu vyrazil pred Moronga, ktorý zakončil, ale Jedlička znovu presunul svoje telo do strely, okamžite sa postavil na nohy a chytil vysokú loptu do rúk,“ okomentoval náročnú situáciu z pohľadu dunajskostredského brankára Martin Černáček

Dva góly inkasoval v súboji s Ružomberkom 31-ročný gólman Pohronia Tomáš JENČO, napriek tomu aj on svoj tím podržal. V 41. minúte skvele zakročil pri šanci Regáliho. „Výborná rýchla akcia Ružomberka a zakončenie Regáliho, ktorý z bezprostrednej blízkosti vypálil, ale Jenčo mu zmenšil strelecký uhol a následne vytlačil loptu svojou ľavou rukou. Vyzdvihol by som i pohotovú reakciu brankára na odrazenú loptu od Richarda Župu, ktorú chytil do rúk pred dotierajúcim Regálim,“ opísal expert ProFutbal.sk.

Senický brankár Vojtěch VOREL síce zapríčinil jeden inkasovaný gól v súboji so Slovanom, no predviedol tiež viaceré bravúrne zákroky. Už sme si zvykli, že 23-ročný rodák z Prahy sa pravidelne objavuje vo výbere o najkrajší zákrok kola. „Napriek zaváhaniu pri góle Rataa odchytal Vorel výborný zápas a svoj tím viackrát podržal. Ešte za bezgólového stavu vytlačil na rohový kop efektnou robinzonádou nebezpečnú strelu Mohu, ktorého nedokázali zastaviť ani štyria brániaci senickí hráči,“ dodal na margo momentu z 18. minúty duelu na Tehelnom poli Černáček.

Ktorý brankársky zákrok bol podľa vás ten naj? Vyjadrite svoj názor v ankete, v diskusii pod článkom či na našom Facebooku.

So súhlasom huste.tv

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia