spravy.sk spravy.sk

Hapal: Chorváti hovoria, že majú vyššiu kvalitu, výsledok ale bude závisieť od nás
zdroj: TASR

Hapal: Chorváti hovoria, že majú vyššiu kvalitu, výsledok ale bude závisieť od nás

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Pavel Hapal nominoval na záverečné dva kvalifikačné zápasy EURO 2020 proti Chorvátsku a Azerbajdžanu 24 hráčov. Slováci sa najskôr 16. novembra predstavia v Rijeke (20.45 h.), o tri dni neskôr nastúpia v Trnave proti Azerbajdžanu (20.45). V kádri nechýba stopér Denis Vavro z Lazia Rím, ktorý nemohol hrať pre karty v súboji s Walesom. Vo výbere figuruje aj útočník Bröndby Kodaň Samuel Mráz, vypadol Pavol Šafranko z rumunského Sepsi OSK.

Hapal vybral osvedčenú zostavu, na čele s kapitánom Marekom Hamšíkom, brankárom Martinom Dúbravkom či stopérom Milanom Škriniarom. Tentoraz sa rozhodol pre troch brankárov, siedmich obrancov, jedenástich stredopoliarov a troch útočníkov. Pri výbere českého kouča nelimitovali žiadne zdravotné problémy, okrem brankára Matúša Kozáčika. Viacerí hráči však nehrávajú na klubovej úrovni pravidelne, niektorí zase neukazujú ideálnu formu. "Čo sa týka Pekaríka, Peter odohral celý zápas za béčko Herthy, včera som s ním hovoril. Je zdravý a v plnom tréningu. V klube tam panuje trochu napätie, nemajú dobré výsledky. Verím, že Pekarík bude úplne nachystaný," povedal Hapal v utorok na nominačnej tlačovej konferencii a dodal: "Verím, že sa trafíme do optimálneho výberu. Možno u niektorých hráčov forma nie je ideálna, ale nastupujú pravidelne. Nechcem byť však konkrétny. Teší nás Bénes, ktorý nastupuje pravidelne a jeho mužstvo vedie bundesligu."

Slováci sú po šiestich zápasoch v tabuľke E-skupiny na treťom mieste. Na vedúcich Chorvátov strácajú 4 body, na druhých Maďarov dva. Na šampionát postúpia prví dvaja zo skupiny. Mužstvu kouča Zlatka Daliča stačí na postup bod. "Tréner Chorvátska hráčom verí a tvrdí, že majú väčšiu kvalitu. Ukázali to aj u nás. My sme ale vtedy podali slabý výkon. Uvidí sa, ako sa na nich odrazí absencia stopérov, majú ale také možnosti, aby ich nahradili. Zápas bude o nás, prístup bude určite stopercentný a bude záležať len na nás," povedal Hapal.

O oboch postupujúcich zo "slovenskej" kvalifikačnej E-skupiny futbalového EURO 2020 sa rozhodne až v závere. Účasť na šampionáte si ešte stále môže zabezpečiť kvarteto Chorvátsko, Maďarsko, Slovensko a Wales. Cez kvalifikáciu už nemôže postúpiť Azerbajdžan. Slovensko má situáciu vo vlastných rukách, na ME ho určite dostanú víťazstvá v Chorvátsku a s Azerbajdžanom. Štrnásť bodov za remízu v Rijeke a domácu výhru s Azerbajdžanom (alebo rovnaký bodový zisk v obrátenom garde) by mu stačilo v prípade, ak Wales dvakrát remizuje, alebo ak zvíťazí v Baku a remizuje s Maďarskom. "V tejto chvíli je jasné, že v poslednom kvalifikačnom kole sa bude hrať minimálne o druhé postupové miesto. A nie je vylúčené, že v hre bude aj prvá priečka. Chorváti možno počítali s tým, že v tejto fáze už budú v pozícii postupujúceho tímu. Situácia v tabuľke je jasná, my budeme chcieť u nich vyhrať. Z tohto pohľadu som rád, že slovenskí fanúšikovia budú mať šancu na postup až do samého konca kvalifikácie. My urobíme všetko, čo bude v našich silách, aby sme ich nádeje naplnili postupom z prvého alebo druhého miesta," vyjadril sa na margo postupovej hry tréner SR.

Na stretnutí s Hapalom zarezonovala aj medializovaná téma reprezentačného návratu Vladimíra Weissa ml.: "S Vladom som v kontakte, komunikovali sme prostredníctvom SMS-správ. Nechcel som mu odpovedať na diaľku cez médiá, dohodli sme si osobné stretnutie. Vlado Weiss je momentálne zranený, v klube nenastupuje v zápasoch, aj preto bola jeho prípadná nominácia na tento dvojzápas v tejto situácii bezpredmetná."

Odporúčame

Najnovšie z ligy: EURO 2020

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: EURO 2020

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia