spravy.sk spravy.sk

Druholigista prekonal aj Mbappého či Sterlinga: O tom sa mi ani len nesnívalo
zdroj: foto: Rudolf Maškurica

Druholigista prekonal aj Mbappého či Sterlinga: O tom sa mi ani len nesnívalo

V rámci aktuálnej sezóny sme mohli byť na európskej scéne svedkami viacerých expresných hetrikov. Kylian Mbappé sa za Paríž St. Germain presadil tri razy v stretnutí Ligy majstrov proti Club Bruggy a stihol to za 22 minút. Ešte rýchlejší bol v októbri hviezdny útočník Manchestru City Raheem Sterling. V rovnakej súťaži zarmútil trojgólovým zásahom Atalantu Bergamo za 11 minút. Na slovenskej futbalovej scéne sa však našiel hráč, ktorý ich oboch dokázal prekonať.

Hviezdou víkendu v II. lige sa totiž stal Marek Bobček. Obliekol si dres Liptovského Mikuláša a proti Ružomberku B sa presadil tri razy v rozmedzí druhej a deviatej minúty. Aj vďaka nemu ovládol MFK Tatran liptovské derby v pomere 5:2. Hetrik za sedem minút v akejkoľvek súťaži je málo vídaná záležitosť, čo si uvedomoval aj úspešný strelec. "O troch góloch v priebehu siedmich minút, a ešte proti Ružomberku, sa mi ani len nesnívalo. Chcel som dať do zápasu maximum. Všetko ale prebiehalo tak ako pred každým iným duelom. Akurát som mal o kúsok väčšiu motiváciu," vyjadril sa po husárskom kúsku Bobček v rozhovore pre futbalnet.sk.

Narážal na fakt, že v aktuálnom ročníku je v Liptovskom Mikuláši na hosťovaní práve z ružomberského "béčka". Svojho nedeľného súpera preto dokonale poznal. "Nejaká výhoda tam bola, keďže som poznal všetkých hráčov z toho mužstva a s väčšinou chalanov sme spolu hrali už v doraste. Na druhú stranu, tú istú výhodu mal aj súper z Ružomberka voči mne," vysvetlil 20-ročný útočník a dodal, že v oboch tímoch má rovnaké úlohy. "Ako aj v Ružomberku, aj tu v Liptovskom Mikuláši odo mňa tréneri chcú, aby som sa čo najviac pohyboval v pokutovom území a ťažil zo svojej výšky a zo svojho dôrazu pri zakončení."

Marek Bobček
Marek Bobček sa ukázal pred svojím kmeňovým zamestnávateľom. (foto: Rudolf Maškurica)

190 centimetrov vysokému útočníkovi sa to zatiaľ darí. Na svojom konte má doposiaľ päť ligových zásahov. Hetrik bol však preňho špeciálny a ukázal sa aj pred Ružomberčanmi. "Góly som nevenoval nikomu, len som chcel, aby zanechali odkaz trénerovi Ladislavovi Peckovi. V jeho mužstve sa totiž pre mňa už nenašlo miesto ani len na lavičke," ozrejmil Marek Bobček. Samozrejme, spokojný z jeho výkonom bol aj kouč Tatrana Štefan Zaťko. "Pogratuloval mi k hetriku a zároveň aj k výkonu. A potom už len s úsmevom dodal, že dnes ma tento zápas vyšiel naozaj draho. Niečo to totiž stáť určite bude, či už za ten hetrik alebo za skandovanie môjho mena z fanklubu," pousmial sa brat Tomáša Bobčeka, pevnej súčasti ružomberského A-tímu.

Do zvyšku aktuálnej sezóny má o takmer dva roky starší Marek jasné ambície. "Všetko závisí od toho, či mi na konci januára predĺžia hosťovanie v Liptovskom Mikuláši alebo nie. Ak by som ostal v Liptovskom Mikuláši, naším cieľom je určite dostať sa v tabuľke čo najvyššie," zakončil pre futbalnet.sk talentovaný útočník Bobček, ktorého veľkým vzorom je Zlatan Ibrahimovič.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia