spravy.sk spravy.sk

Gól kola: Zažiarili legionári. Ktorý bol ten naj?
zdroj: Lukáš Urbašík; TASR; Róbert Andrejov

Gól kola: Zažiarili legionári. Ktorý bol ten naj?

Vybrať len tri najkrajšie góly z víkendového 14. kola bolo opäť nesmierne obtiažne. Strelci sa totiž znovu činili. Dokopy padlo trinásť gólov a viacero z nich ašpirovalo na gól kola. Náš expert Martin Černáček sa tentoraz rozhodol pre zásahy troch legionárov. Hlasujte o ten naj!

Azda jeden z najkrajších gólov nielen 14. kola, ale doterajšieho priebehu súžaže, padol v Nitre a Milan RISTOVSKI ním rozhodol o víťazstve „Corgoňov“ nad Trnavou 1:0. „Frederik Bílovský sa pred vlastnou šestnástkou zmocnil lopty po nepresnosti hosťujúcich hráčov, trochu ju vyviezol a nádherne prihral do behu medzi rozhodených obrancov Trnavy Ristovskému. Útočník Nitry si netrúfol ísť do bežeckého súboja s Mesíkom, keďže by mal loptu na ľavej nohe, preto ju naviedol kolmo na Mesíka, elegantným bicyklom sa uvoľnil a nechytateľne zakončil,“ opísal rozhodujúci moment z 39. minúty sobotňajšieho stretnutia Martin Černáček.

Slovan v sobotu poľahky zdolal Senicu 2:0, klinec do rakvy zabili „belasí“ Záhorákom v 68. minúte po hrubej chybe hosťujúcej defenzívy, na čele s brankárom Vorelom. Na konci zaujímavej akcie bol Rafael RATAO. „Po zlom odkope inak výborne chytajúceho Vorela chcel pohotovo, v štýle Zlatana Ibrahimoviča, nožničkami zakončiť Ratao, mieril však len na spoluhráča Mohu. Krídelník Slovana loptu skrotil, trochu sa s ňou pohral a počkal si na vhodný okamih pre prihrávku. Pochváliť musíme aj Nona, ktorý taktiež nabiehal do zakončenia na prvú tyč a svojim pohybom zmiatol Favara, ktorý nepochopiteľne vybehol a uvoľnil priestor na prednej žrdi. Tam sa ocitol pohotový Ratao a elegantnou pätičkou usmernil loptu do siete,“ vyzdvihol spoluprácu hráčov lídra tabuľky expert ProFutbal.sk.

Štvorgólovú prestrelku a výsledok 2:2 videli diváci v Michalovciach, kam zavítali Zlaté Moravce. Jednoznačne najkrajší gól stretnutia bol hneď ten prvý z kopačky sviatočného strelca Llazarosa ROTU v 30. minúte. „Krásna, rýchla a pohotová akcia. Rota sa prebratím lopty kolmo na stred šestnástky zbavil Kovaľa a následnou rýchlou a krátkou narážačkou i Asanovića s Grozdankovským a povedľa vybiehajúceho Pindrocha zakončil. Výbornú prácu okrem narážačky Žofčáka odviedol i Sidibé, ktorý svojím pohybom odtiahol mimo brány Tótha a uvoľnil tak šestnástku k zakončeniu pre Rotu, ktorý to spravil naozaj fantasticky,“ dodal na adresu pravého beka Zemplínčanov Černáček.

Ktorý gól bol podľa vás ten naj? Vyjadrite svoj názor v ankete, v diskusii pod článkom či na našom Facebooku.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia