spravy.sk spravy.sk

Tottenham uspel s odvolaním, Son nedostane dištanc
zdroj: TASR/AP

Tottenham uspel s odvolaním, Son nedostane dištanc

Anglický klub Tottenham Hotspur sa úspešne odvolal proti vylúčeniu Sona Heung-mina v nedeľnom zápase najvyššej súťaže s Evertonom. Kórejský útočník v druhom polčase videl červenú kartu za faul, po ktorom Andre Gomes utrpel vážne zranenie - fraktúru pravého členka.

Nezávislá komisia anglickej Futbalovej asociácie (FA) rozhodla, že vylúčenie bolo neoprávnené. Hráč sa vďaka tomu vyhol dištancu na tri stretnutia. V opačnom prípade by vynechal ligové zápasy so Sheffieldom, West Hamom a Bournemouthom.

Hlavný rozhodca duelu Martin Atkinson najprv ukázal útočníkovi Tottenhamu žltú kartu, potom však zmenil rozhodnutie a Sona vylúčil. Opakované zábery ukázali, že Gomesovi zranenie nespôsobil samotný zákrok. Vedenie súťaže červenú kartu vysvetlilo ako nevyhnutný prostriedok na ochranu hráčov, keďže Gomes sa zranil následkom Sonovho faulu. Tréner Tottenhamu Mauricio Pochettino s verdiktom nesúhlasil s tvrdením, že Son nemal v úmysle spôsobiť zranenie. Informoval o tom web BBC.

Ak "kohúti" neuspejú s opravným prostriedkom, Son vynechá najbližšie tri ligové zápasy so Sheffieldom, West Hamom a Bournemouthom.

Gomes v pondelok absolvoval úspešnú operáciu a podľa stanoviska Evertonu by sa mal úplne zotaviť. Portugalského stredopoliara už v utorok prepustili z nemocnice. "Po úspešnej operácii bude pokračovať v rehabilitácii pod dohľadom nášho lekárskeho tímu," uviedol Everton na twitteri.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Anglicko - Premier League

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia