spravy.sk spravy.sk

Víťazná séria DAC-u skončila, Kalmár: Škoda stratených bodov, chceme byť vpredu za Slovanom
zdroj: dac1904.sk

Víťazná séria DAC-u skončila, Kalmár: Škoda stratených bodov, chceme byť vpredu za Slovanom

Dunajská Streda ťahala šnúru štyroch víťazných ligových zápasov po sebe, tá sa však proti Seredi skončila. Sobotňajší duel sa skončil bezgólovou remízou, aj keď domáci mali v zápase jednoznačne navrch.

"Vedeli sme, že to bude ťažký zápas, súper prišiel s dobre organizovanou defenzívou, ktorú sa nám v prvom polčase nedarilo prekonať. Aj keď šance tam boli. V druhom polčase sme zvládli hru. Dostali sme sa do šancí, ale chýbala efektivita. Keď nedáme gól, nemôžeme vyhrať. Chýbal moment prekvapenia, alebo presadiť sa po štandarke, škoda toho. Stratili sme dva body. V druhom polčase sme dominovali, oni nemali nič," zhodnotil zápas obranca domácich Dominik Kružliak.

Podľa kapitána Zsolta Kalmára sa musí DAC zlepšiť v koncovke a proti Trenčínu už musí naplno bodovať. "Čakali sme takýto zápas, očakávali sme, že Sereď bude hlavne brániť. Mali sme šance, ktoré sme však nepremenili. Boli sme lepší, išli sme do útoku, ale nedokázali sme sa presadiť. Musíme však ísť ďalej. Škoda stratených bodov, chceme byť vpredu za Slovanom. Musíme napraviť chyby, viac sa sústrediť pri zakončeniach a proti Trenčínu musíme v ďalšom kole jednoznačne zvíťaziť," povedal Kalmár.

Spokojnejší mohli byť hostia, ktorí chceli v MOL Aréne jednoznačne bodovať. "Prišli sme sem s cieľom bodovať, to sa nám podarilo, takže cieľ je splnený. To sme si hovorili aj pred zápasom, že prvých 15-20 minút bude ťažkých, lebo domáci sú silní. Boli sme pod tlakom, ale ustáli sme to a potom sa to vyrovnalo. V druhom polčase sme boli pod tlakom, lietali centre z každej strany, ale ustáli sme to. Môžeme byť šťastný za bod," povedal kapitán Serede Tomáš Hučko.

O najväčšiu šancu hostí sa postaral stredopoliar Alex Iván, ktorého strelu však Jedlička bravúrne chytil. "V prvom polčase sme ešte boli v hre, mal som aj jednu obrovskú šancu, trochu ma to aj mrzí, že som neskóroval. V druhom polčase bolo cítiť, že sme mali viac zranených hráčov. Nechcem hľadať výhovorky, ale na troch postoch nám kvôli zraneniu chýbali hráči. Po dvoch víťazstvách je pre nás tento bod zlatý. Na zápas sme sa pripravovali, chceli sme súpera eliminovať a hrať na protiútoky. V prvom polčase sa nám to darilo. Prišli sme po bod a to sme aj splnili. V najbližšom kole ideme do Nitry, kde chceme tiež bodovať," zhodnotil Iván.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia