spravy.sk spravy.sk

Zlomíme ti nohy, zabijeme ženu. Xhaka reagoval na konflikt s fanúšikmi Arsenalu
zdroj: TASR/AP

Zlomíme ti nohy, zabijeme ženu. Xhaka reagoval na konflikt s fanúšikmi Arsenalu

Kapitán Arsenalu Granit Xhaka si poriadne zavaril, keď sa v nedeľňajšom ligovom zápase proti Crystal Palace dostal do konfliktu s vlastnými fanúšikmi. Po hodine hry bol švajčiarsky stredopoliar vystriedaný. Viacero priaznivcov „kanonierov“ na neho začalo pískať a on im odpovedal nevhodnou gestikuláciou. Zavŕšil to stiahnutím si dresu.

Médiá na Ostrovoch celý týždeň rozoberajú správanie kapitána severolondýnskeho klubu. Sám Xhaka si uvedomuje, že jeho reakcia bola prehnaná a mal sa zachovať ako profesionál. V oficiálnom vyjadrení na Twitteri sa však vyjadril zo svojich pocitov a prezradil, čo ho vytočilo.

„Po tom, ako som si vzal trochu času a premýšľal o tom, čo sa v nedeľu popoludní stalo, by som vám rád poskytol vysvetlenie. Nielen rýchlu odpoveď,“ rozpísal sa 27-ročný rodák z Bazileja, ktorý podľa svojich slov nedá na Arsenal dopustiť: „Udalosti, ktoré sa odohrali počas striedania ma veľmi hlboko zasiahli. Milujem tento klub a vždy pre neho robím sto percent, či už na ihrisku, alebo mimo neho.“

zdroj: Twitter

Odkedy z neho tréner Emery spravil kapitána, tlak na Xhaku rastie, no jeho výkony tomu nie vždy zodpovedajú. „V posledných týždňoch a mesiacoch ma veľmi ranilo nepochopenie fanúšikov, opakujúce sa hrubé komentáre počas zápasov a na sociálnych sieťach. Ľudia hovorili veci ako ‘zlomíme ti nohy’, ‘zabijeme tvoju ženu’ alebo ‘prajeme tvojej dcére rakovinu’. Tieto okolnosti ma dostali do situácie, počas ktorej som sa v nedeľu cítil odmietnutý,“ vysvetlil úprimne 78-násobný švajčiarsky reprezentant.

Ak by mohol, moment zo 61. minúty zápasu proti Crystal Palace by najradšej zmazal zo svojho života. „Nechal som sa uniesť a bez rešpektu som reagoval na fanúšikov, ktorí podporujú náš klub, náš tím a dodávajú nám pozitívnu energiu. Nebol to môj zámer a je mi ľúto, ak si to ľudia mysleli. Prajem si, aby sme sa vrátili na úroveň vzájomného rešpektu a spomenuli si, prečo sme sa do tejto hry zamilovali. Poďme sa spoločne posunúť pozitívnym smerom,“ odkázal na záver Xhaka.

foto: “Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Anglicko - Premier League

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia