spravy.sk spravy.sk

Trenčín po návrate domov pookrial, Kostelník videl nevýhodu v trávniku
zdroj: TASR

Trenčín po návrate domov pookrial, Kostelník videl nevýhodu v trávniku

Tradičné trenčianske „lízatká“ na štadióne Na Sihoti sú už dávno minulosťou, a tak sa musel duel pohárového osemfinále, ktorý Trenčania chceli odohrať na svojom naozaj domovskom štadióne, odohrať za denného svetla. Znamenalo to však posunúť výkop zápasu s druholigovou Skalicou už na pol druhú popoludní.

Trenčania trochu tŕpli, či ich na stretnutie proti súperovi, ktorý ich takto pred rokom, rovnako v osemfinále, vyradil z pohára, príde povzbudiť uprostred týždňa viac ľudí ako v prechodnom domove v Žiline. Nakoniec z toho bolo na jedinej funkčnej, starej tribúne, podľa oficiálnych údajov, 913 divákov.

Fanúšikovia AS vytvorili svojim bielo-červeným konečne domácu atmosféru a nešetrili potleskom. A nebolo veru prečo. Trenčania predvádzali rýchly a kombinačný futbal a svojmu súperovi výrazne oplatili minuloročné vyradenie v Slovnaft Cup-e. Kým pred rokom to bola na Záhorí dráma, po ktorej sa z výhry 2:1 v nadstavenom čase tešili z postupu medzi najlepších osem tímov domáci Skaličania, teraz sa v slnečnom počasí rozhodlo o víťazovi duelu už za 70 minút, keď skóroval dvakrát Ante Roguljič a raz Osman Bukari. Sme radi, že sme konečne hrali naozaj doma, pred vlastnými fanúšikmi. Dali sme do hry všetko umenie a emócie a sme šťastní, že sme konečne viackrát skórovali. Potrebovali sme nielen toto víťazstvo, ale aj dať viac gólov. Dúfam, že nás to nakopne do ďalších zápasov v lige,“ prezradil po zápase chorvátsky stredopoliar Ante Roguljič.

Pre Trenčanov nebola výhra 4:0, mimochodom zatiaľ najvyššia v osemfinálovom programe tohtoročného Slovnaft Cup-u, len tak hocijakou výhrou. Nielenže po takmer dvoch mesiacoch od pohárového triumfu 5:1 v Šalkovej strelili viac ako dva góly, ale od víťazstva na trávniku Pohronia v druhej polovici augusta udržali po prvý raz vzadu čisté konto. „Sme vďační za každé jedno víťazstvo. Za nulu vzadu obzvlášť, pretože to sa nám už dlho nepodarilo. Naším cieľom bol v zápase jednoznačne postup. Berieme pohár ako najkratšiu cestu do Európy a budeme sa ho snažiť vyhrať,“ predostrel plány štvrťfinalistu Slovnaft Cup-u obranca AS Trenčín Lukáš Skovajsa, ktorý hlavičkou tesne pred koncom duelu upravil konečný výsledok.

Na minuloročné pohárové zlyhanie so Skalicou už Považania veľmi nemysleli, hoci sa v zápase na oboch stranách predstavili viacerí hráči ako vlani. Ak mám pravdu povedať, odkedy nám vyžrebovali za súpera Skalicu, ani raz u nás nepadlo slovo o tom, že to bude akási odveta za vlaňajší zápas. Vedeli sme, že Skalica má svoju kvalitu, že je na špici druhej ligy. Zápas bol však o nás, čo sa aj potvrdilo. Podali sme tímový výkon a zaslúžene sme postúpili ďalej a potešili divákov. Verím, že pri takýchto výkonoch si nájdu v hojnejšom počte cestu aj na naše zápasy v Žiline,“ prezradil stopér Trenčanov Peter Kleščík.

Ako veľmi môže vysoké víťazstvo nad neľahkým súperom pomôcť Trenčanom ukončiť šesťzápasovú ligovú sériu bez výhry, Kleščík netuší. „Ukáže sa až v nedeľu proti Žiline na jej trávniku, aké to bolo dôležité víťazstvo. Musíme však ostať nohami na zemi a opäť zápas odpracovať, vyhrávať v ňom osobné súboje, dať do hry srdce a nasadenie. Kvalitu na to máme, ale potrebujeme sa držať základných vecí a k nim pridať niečo navyše, čo máme každý v sebe,“ myslí si Kleščík, ktorý povedal aj to, ako sa zmenil tím Trenčanov po príchode trénera Norberta Hrnčára. „V tíme je väčšia disciplína a od toho sa všetko odráža,“ dodal stručne.

Trenčín Štadión na Sihoti robotníci pozerajú futbal
Robotníci si spríjemnili pauzu pri práci na Štadióne na Sihoti výnimočne futbalom. (foto: TASR)

Boli sme zvedaví aj na pocity hlavného kouča Trenčanov po prvom domácom víťazstve od príchodu k tímu, navyše na domovskom stánku. „Postup je zaslúžený, ukázali sme v zápase viaceré zaujímavé veci. Potrebovali sme víťazstvo aj postup, misia je splnená a sústredíme sa už na ligu. Som rád, že mužstvo bolo dobre nastavené, s profesionálnym prístupom. Všetci hráči sa veľmi tešili na domáce prostredie, pretože im veľmi v zápasoch chýba. Z divákov aj hráčov bolo cítiť, že si to po osemnástich mesiacoch od posledného zápasu užívajú,“ prezradil tréner AS, ktorý bol aj pri doteraz poslednom súťažnom zápase na Sihoti, avšak ešte ako tréner Ružomberka.

Druholigový tím zo Záhoria musel vycestovať za svojím súperom z najvyššej súťaže na Považie. Na duel sa Skaličania nestihli poriadne ani rozcvičiť, pretože pre dopravnú zápchu dorazili na trenčiansku Sihoť iba niečo viac ako polhodinu pred zápasom. Možno aj to bolo príčinou ich prehry. Je pravda, že sme prišli o nejakú hodinu neskôr oproti pôvodnému plánu, ale ja sa na to veľmi nepozerám, ani nevyhováram. My sme si v tomto zápase dobre zabehali a futbal hodnotiť veľmi nemôžem. Až budú všetky tímy hrať na umelej, alebo prírodnej tráve, budem sa vyjadrovať k futbalu. Som rád, že máme tento duel za sebou a teraz sa budeme sústrediť na druhú ligu,“ povedal po prehre o štyri góly kouč Skaličanov Jozef Kostelník.

Podľa lodivoda tímu zo Záhoria bol umelý povrch pre technický tím Trenčína veľkou výhodou. „Prejsť z prírodnej trávy na umelú je obrovský rozdiel. Všetko je iné a rýchle. Takéto povrchy sú obrovskou výhodou pre mužstvá, ktoré majú kvalitných hráčov, chcú hrať futbal a vedia ho hrať. Je to rovnaké, či prídete do Žiliny, alebo do Trenčína,“ dodal Kostelník.

My len dodáme, že umelý trávnik v tejto sezóne rozhodne trenčianskou výhodou nie je. Výhra nad Skalicou bola totiž iba druhou na umelom povrchu v podaní AS. Možno, ak by sa Skaličania inšpirovali hrou svojich prvoligových záhoráckych susedov zo Senice, ktorá desať dní pred ich pohárovým zápasom triumfovala na umelom povrchu v Žiline nad Trenčínom 3:2, nemuseli by z Považia odchádzať so štyrmi kúskami v autobuse.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovnaft Cup

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia