spravy.sk spravy.sk

Súboj druholigistov rozhodol talentovaný Slebodník, tréner Dukly Varga naznačil problémy
zdroj: FK Poprad

Súboj druholigistov rozhodol talentovaný Slebodník, tréner Dukly Varga naznačil problémy

V tieni súbojov, v ktorých sa predstavili prvoligisti, si v stredajšom osemfinále Slovnaft Cup-u zmerali sily aj popredné druholigové tímy. Do NTC v Poprade zavítala Banská Bystrica. Hostia pricestovali pod Tatry ako líder druhej ligy, domácim patrí v dlhodobej súťaži priebežná štvrtá priečka, s päťbodovým mankom na „vojakov“.

Prvé polčasy Popradčanom dlhodobo nevychádzajú a nevyšiel im ani ten stredajší. V chladnom počasí pred zrakom 382 divákov sa hral vyrovnaný futbal, herne mali zdanlivo navrch hostia, no väčších príležitostí sa zamrznutí fanúšikovia nedočkali. „Prvý polčas nebol z našej strany ideálny, hlavne, čo sa týka hry smerom dopredu. Bol to medzišestnástkový futbal, pričom Banská Bystrica mala vyššie držanie lopty. Až v druhom polčase sme začali hrať to, čo sme chceli,“ povedal pre fkpoprad.sk domáci kapitán Štefan Zošák.

Poprad - Banská Bystrica (Polievka, Gallovič)
Najaktívnejším hráčom Dukly bol už tradične Róbert Polievka, pod Tatrami sa ale strelecky nepresadil (foto: FK Poprad)

A veru, v druhom polčase sme už boli svedkami úplne iného Popradu. Hlavným aktérom sa stal len devätnásťročný útočník Tibor Slebodník, ktorý do hry naskočil v 37. minúte, keď na ihrisku nahradil zraneného Dragana Andrića. V 56. minúte si jeho strelu nešťastne tečoval do vlastnej siete Starší. O štyri minúty sa skóre menilo opäť, keď Slebodník prudkou krížnou strelou k žrdi nedal hosťujúcemu brankárovi Krejčímu šancu na zákrok. „V prvom prípade mi pomohlo aj šťastie, v tom druhom to už ale padlo presne tak, ako som chcel. Veľmi sa teším, že som mužstvu pomohol k postupu do štvrťfinále,“ neskrýval v rozhovore pre denník Šport obrovskú radosť talentovaný Slebodník, ktorý sa v zostave objavuje už od minulej sezóny a zdá sa, že Podtatrancom v jeho osobe rastie obávaný kanonier.

Duklu mohol do hry vrátiť v 83. minúte Blažej Vaščák. Hostia dostali po faule Jančaka možnosť kopať pokutový kop, ich najskúsenejší hráč však trafil iba do žrde. V tom momente nádeje Banskobystričanov definitívne zhasli. V závere otvorili hru a to bola voda na mlyn pre domácich. Na 3:0 zvýšil v 89. minúte aktívny Arevalo a mohlo to byť ešte i viac, ak by Grešák z bezprostrednej blízkosti nepálil mimo troch žrdí. „Spravili sme zbytočné individuálne chyby, ktoré rozhodli o osude duelu. Nezostáva nám nič iné, len sa sústrediť na ligu, kde sme na čele tabuľky,“ pokrčil plecami najlepší hráč hostí Róbert Polievka a tréner Stanislav Varga na tlačovej konferencii dodal: „Možno to vyzeralo tak, že v poli sme hrali pekne, ale výsledok hovorí za všetko. Chceli sme dať šancu hráčom, ktorí v poslednej dobe nehrali toľko, koľko by možno chceli. Rozhodol prvý gól a nepremenená penalta. V závere sme mohli dostať aj päťku, takto brániť nemôžeme. Máme svoje problémy, keď sa pozrieme na súpisku, máme tam len štrnásť zdravých hráčov.“

Poprad radosť po zápase
Poprad sa štvrtý rok po sebe predstaví v Slovnaft Cup-e medzi najlepšou osmičkou (foto: FK Poprad)

Popradčanom Slovnaft Cup chutí, veď v pohárovej súťaži sa už štvrtý rok po sebe predstavia medzi najlepšou osmičkou. „Som rád za výsledok, za postup, ktorý sa nerodil ľahko. Teší ma, že sme sa rehabilitovali za výkon a prehru v Púchove. Dukla má kvalitný tím, nie náhodou sú na prvom mieste druhej ligy. Výsledok je výborný, predvedená hra v prvom polčase nebola najideálnejšia. Chlieb sa začal lámať v druhom polčase, pomohol nám prvý gól. Mužstvo išlo súdržne za dosiahnutím výsledku,“ potešilo trénera Mareka Petruša, ktorý mal napriek jasnému víťazstvu vrásky na čele. V priebehu stretnutia musel totiž kvôli zraneniam stiahnuť z hry trojicu Andrić, Maslo, Luberda.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovnaft Cup

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia