spravy.sk spravy.sk

FOTO: Macík sa pri penaltách nedotkol lopty a slávil. Haspra pochválil bezchybných rozhodcov
zdroj: foto: Róbert Fritz

FOTO: Macík sa pri penaltách nedotkol lopty a slávil. Haspra pochválil bezchybných rozhodcov

Dvojitá penaltová lotéria na západe Slovenska. Ešte predtým, ako Dunajská Streda vyradila obhajcu Slovenského pohára z Trnavy v rozstrele zo značky pokutového kopu, sa rovnaký kúsok podaril aj Ružomberčanom. Tí rovnakým spôsobom zvíťazili v Senici. Po remíze 1:1 v riadnom hracom čase došlo až k jedenástkovému rozstrelu, v ktorom ukázali pevnejšie nervy "oranžoví".

Vo vyrovnanom stretnutí mali oba tímy úseky, v ktorých dominovali. Kým Seničania ovládli začiatky oboch polčasov, hostia dominovali v strednej časti hry. Konfrontáciu fortunaligistov začal však lepšie domáci FK gólom Sadama Sulleya zo 63. minúty. O pätnásť minút neskôr sa však presadil Martin Regáli a doviedol duel do nerozhodného stavu 1:1. "Z môjho pohľadu vyrovnaný zápas. Podarilo sa nám skórovať, neodkázali sme ale nadviazať na našu hru a súper vyrovnal. Ako sa hovorí, penalty sú lotéria. My sme dvakrát prekopli a súper svoje pokusy premenil," narážal domáci záložník Denis Baumgartner na fakt, že v jedenástkach zlyhali Samson i Cascardo, kým na strane hostí iba Adam Brenkus.

Senica radosť
Senica išla do vedenia, vypadla však na penalty. (foto: Róbert Fritz)

Navrátilca na súťažné trávniky mrzelo, že Seničania neuspeli. V predošlom ročníku dokráčali až do semifinále, tentoraz im vystavilo stopku už osemfinále. "Chceli sme zdolať Ružomberok a ísť v pohári čo najďalej. Treba hodiť stredajší večer za hlavu a pripraviť sa na Slovan, je to najlepšie mužstvo v lige. Už len štadión a súper, ktorý hrá Európsku ligu, bude motivácia pre kabínu," hovoril Baumgartner smerom k blížiacej sa sobotnej konfrontácii. Podľa trénera Michala Ščasného budú tréningy regeneračné a zo zápasu so Slovanom chce odísť so cťou. V rámci pohára ho mrzelo, že jeho zverenci nepremenili svoje šance. "V závere sme boli jasne lepší, mali veľa šancí. Pokiaľ ich máte a nepremeníte, je to ako ostatný ligový zápas. Potom už penalty rozhodli o našom vypadnutí. Pri nich nevidíte hráčom do hlavy. Každý je na ne pripravený inak. Prosto sme ich nedali a vypadli sme," zhodnotil tento duel lodivod Záhorákov.

Matúš Macík (Ružomberok)
Matúš Macík si v rozstrele ani nesiahol na loptu. (foto: Róbert Fritz)

Spokojnosť vládla na strane Ružomberka, ktorý si do pohára preniesol dobrú fazónu z Fortuna ligy a postúpil medzi najlepšiu osmičku. V penaltách ukázal pevnejšie nervy, no nemusel ich mať brankár Matúš Macík, keďže Samson aj Cascardo prekopli bránku a skúsený gólman sa lopty ani nedotkol. "Je lepší pocit, keď si siahnete na loptu a dokážete ju vyraziť. V tomto prípade je to ale úplne jedno. Oni nepremenili dva pokusy, takže som nemusel chytiť loptu. Možno v ďalšom kole to bude inak a chytím jedenástku aj ja. Som hlavne rád, že chalani svoje pokusy premenili a ideme ďalej," tešila sa opora tímu spod Čebraťa.

Ružomberok radosť
Ružomberok postúpil do pohárového štvrťfinále. Súťaž berie vážne. (foto: Róbert Fritz)

Hoci si diváci vychutnali dramatický záver v podobe jedenástok, tréner Ján Haspra prežíval iné emócie, hoci ku koncu boli pozitívne. "Pokutové kopy sú pre diváka veľmi dramatické, diváci sa na ne radi pozerajú, my tréneri ale zažívame muky. Po penaltách je to iná emócia. Človek tam tŕpne v zime a dopadlo to dobre. Som šťastný, lebo naša forma sa zlepšuje a pohár berieme vážne," tešilo kouča Ružomberčanov, ktorý na záver adresoval aj pochvalu rozhodcom, čo sa na Slovensku často nevidí. "Musím pochváliť arbitra Petra Ziembu i jeho asistentom, ktorí spolu prispeli k výbornej úrovni zápasu. Neurobili chybu, to sa na slovenských trávnikoch nesmierne cení," adresoval kompliment smerom k rozhodcom Haspra.

FK Senica - MFK Ružomberok (osemfinále Slovnaft Cupu 2019/2020) (33 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovnaft Cup

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia