spravy.sk spravy.sk

Sereď doma s "myjavskou" kulisou. Hučko: Nešťastný hrací čas, ľudia boli v robote
zdroj: RTVS

Sereď doma s "myjavskou" kulisou. Hučko: Nešťastný hrací čas, ľudia boli v robote

Veľký návrat s ešte väčším víťazstvom. Sereď po dlhom čase nemusela merať desiatky kilometrov, aby si jej hráči mohli zahrať futbal. "Domovský" štadión v Myjave totiž ŠKF vymenil za svoj vlastný a v stredu ho proti Petržalke pokrstil presvedčivým triumfom 3:0. Osemfinále Slovnaft Cupu ako favorit zvládol na výbornú a postúpil medzi okteto najlepších mužstiev. Nie všetko ale bolo ružové.

Otvorený futbal, pekná trefa

Po hernej stránke sa domáci až do 38. minúty trápili a tempo hry častejšie udávala Petržalka. V spomenutej minúte ale prišla vydarená hlavička Tomáša Hučka a víťazný gól. Po zmene strán už Sereď dominovala. "Druhý polčas bol dominantný z našej strany, dovtedy to bol náročný duel a trochu trápenie. Na náročnom teréne hrala Petržalka dobre, aj preto išlo o ťažký zápas. Druhým gólom sme to zlomili a po góle na 3:0 sa duel len dohrával," tešilo domáceho kapitána. Tomu na víťaznú trefu krásne nacentroval Alex Iván, ktorý pochválil prístup domácich k pohárovému stretnutiu.

Petržalka hrozila najmä v prvom polčase. (foto: RTVS)
Petržalka hrozila najmä v prvom polčase. (foto: RTVS)

"Nachystali sme sa rovnako ako na ligový zápas. Nebrali sme to tak, že ide o pohár proti druholigistovi. Chceli sme vyhrať, čo sa podarilo, no dôležitejšie je, že sme neinkasovali. Po výsledku 3:0 môžeme byť spokojní. Najmä v druhom polčase sme museli viac napádať, no hrali sme dobre, držali loptu a celkovo nám to vyšlo," vyjadril sa 22-ročný záložník pre ProFutbal.sk. Okrem iného sa mohol radovať aj z krásneho gólu na 3:0, keď parádnou strelou vymietol vinkeľ súperovej bránky. Takto sa každý deň netrafí, alebo áno? "Veru, netrafím (smiech). Chcel som sa trochu ukázať pred zrakmi svojho bývalého klubu. Teraz ideme do Dunajskej Stredy a ak sa trafím rovnako, budem spokojný," reagoval s úsmevom Iván, niekdajší hráč oboch spomenutých mužstiev, ktorého podľa Hučka kabína možno aj zinkasuje za parádny gól.

Bez chýb ani po trénerskej zmene 

Hosťujúci druholigista z Petržalky mohol byť spokojný s tým, že favorita potrápil a nehral typický "betón". "Snažili sme sa zahrať čo najlepšie. Nešli sme do Serede brániť. Kvalitu súpera sme si uvedomovali. Keby polčas skončil 0:0, bolo by to pre ŠKF zložitejšie, znovu sme však inkasovali po štandardke. Vytvorili sme si dosť šancí, beriem to teda pozitívne. Neboli sme outsider, nezľakli sme sa herne a máme za sebou dobrý zápas," hovoril pre ProFutbal.sk Lukáš Gašparovič, ktorý patril medzi najaktívnejších hráčov čierno-bielych. Pri príprave na zápas hosťom nepomohla ani zmena trénera, keď pri kormidle klubu skončil Jozef Dojčan. Vnímala kabína tento faktor? "Spravilo to svoju úlohu. Sme však tím, ktorý chce stále vyhrávať. Išlo o ťažší týždeň, sme ale nastavení na stále podávanie čo najlepších výkonov," doplnil "petržalský Modrič".

Sereď upokojil gól, potom mala zápas vo svojej réžii. (foto: RTVS)
Sereď upokojil gól, potom mala zápas vo svojej réžii. (foto: RTVS)

Na trénerskú lavičku dočasne zasadol Vladimír Koník, podľa ktorého bol triumf domácich zaslúžený, i keď prehra o tri góly bola krutá. "Zaslúžený v tom, že súper potrestal všetky naše chyby. Vždy sa snažím hľadať pozitíva a mali sme úseky hry, kde mal náš futbal hlavu a pätu. Do prvého inkasovaného gólu sme boli lepší tím a boli tam pološance, ktoré sme nedotiahli do konca. Boríme sa s bránením štandardiek, čo sa aj ukázalo a prišla obligátna chyba. Rámec zápasu nabral nový rozmer. Otvorili sme hru a prišla individuálna chyba, po ktorej padol druhý gól, čo sa nám tiež nevyhýba. Zápas bol potom neriešiteľný. Výsledok je krutý, ale našli sme veci, na ktorých chceme stavať v II. lige," vyjadril sa petržalský lodivod.

Očakávaný návrat s "myjavskou" kulisou

Pri stredajšom zápase sa okrem troch gólov treba pozastaviť aj pri spomenutom návrate Serede domov. Zápas sa totiž hral na výrazne nekvalitnom trávniku a hrací čas duelu nebol zrovna najšťastnejší. Úvodný výkop s konal o 13:30, a preto prišlo na pohárový duel iba 280 divákov. Oproti zápasom na Myjave tak nešlo o veľký návštevnostný rozdiel. "Bolo to špecifické. Myslím si, že už rok a pol sa tu nehral súťažný zápas, iba prípravné v lete. Neprospelo nám, že terén bol veľmi ťažký. Zvládli sme to však na výhru, prišli diváci, môžeme byť radi. Čo sa týka hracieho času, už pred zápasom sme sa rozprávali, že naozaj ide o nešťastný čas. Ľudia sú prakticky ešte v robote. Možno aj preto bola návšteva slabšia. Sme ale radi aj za tú stredajšiu a dúfam, že sme ľudí potešili," reagoval na celú situáciu pre náš portál Tomáš Hučko.

Kamenár vyťahoval loptu spoza svojho chrbta trikrát. (foto: RTVS)
Kamenár vyťahoval loptu spoza svojho chrbta trikrát. (foto: RTVS)

Jeho názor zdieľal aj spoluhráč Alex Iván. "Do Myjavy nechodia fanúšikovia, tu aspoň trochu videli náš futbal. Bolo určite lepšie hrať doma. Samozrejme, čakali sme viac divákov. Možno to bolo aj časom." Situácia ohľadom návštevy mrzela aj hostí, ktorí ale podobný scenár očakávali. "Dalo sa čakať, že sem nepríde veľa ľudí. Malo sa hrať u nás a škoda, že to tak v rámci žrebu nevyšlo. V Petržalke by nás viac ťahali fanúšikovia. Ďakujeme ale určite aj tým, ktorí prišli," zamyslel sa Lukáš Gašparovič. Ostrejšie sa na túto tému vyjadril Koník, ktorý si spomenul aj na pamätné vyjadrenia niekdajšieho trénera Spartaka Trnava.

"Priznám sa, ani som neočakával, že príde toľko ľudí. Hrací čas 13:30 je pre diváka problematický. Chceme sa vyvarovať stanoviskám ako mal Nestor El Maestro o nezaujímavom malom pohári. Preto treba voliť iný model. Ak chceme Slovnaft Cup spropagovať, nemôžeme ho púšťať len po dedinách, ale nájsť hrací čas, ktorý pritiahne ľudí na štadión. Fanúšik v Seredi si rád pozrie Petržalku, kde je viac skúsených hráčov, bývalých reprezentantov. Ako keby si niekto myslel, že pracovný čas končí 12:00 a potom už nik nerobí. Musíme nájsť iný termín, hrací čas i plochy. Potom ľudia prídu," skonštatoval pre náš web Vladimír Koník.

Nešťastný hrací čas a na tribúnach Serede menej ako 300 divákov. (foto: Viktor Háber)
Nešťastný hrací čas a na tribúnach Serede menej ako 300 divákov. (foto: Viktor Háber)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovnaft Cup

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia