spravy.sk spravy.sk

Slovenky v kvalifikačnom derby proti Maďarkám aj s uzdraveným duom
zdroj: foto: Roman Ferstl/SFZ

Slovenky v kvalifikačnom derby proti Maďarkám aj s uzdraveným duom

Slovenské futbalistky čaká o desať dní posledný zápas v tomto roku, v seneckom NTC nastúpia v kvalifikácii ME 2021 proti Maďarsku (8. novembra 2019 o 17.00 h.). Reprezentačný tréner Peter Kopúň zverejnil nomináciu, do ktorej sa vrátila uzdravená dvojica Lucia Ondrušová a Patrícia Fischerová.

Obe futbalistky chýbali na októbrovom zraze na dvojzápas v Lotyšsku (2:1) a Švédsku (0:7). "Je to pre nás plus, sme radi, že sme ich opäť mohli zavolať. Trošku nás mrzí, že znova nemohla prísť Saška Hollá pre študijné povinnosti, keďže ju čakajú štátnice. Jana Maslová má zranené koleno. Niektoré hráčky sa uzdravili, iné nám zase vypadli," povedal Kopúň pre futbalsfz.sk.

Ženský národný tím čaká krátky zraz a teda aj kratšia príprava, no kouč Kopúň na to myslel už vopred: "Vďaka príprave na konci minulej sezóny v zápase so Švajčiarskom sme si nastavili systém, ako obsiahnuť všetko v tréningu za ten čas. Nebude to teda problém, pretože my tento model používame vždy na prvý zápas, aj v prípade, že je zraz dlhší a hráme dva duely. Keď sa na to pozriem, vyšiel nám vždy ten prvý zápas – s Islandom to nebol zlý výsledok a v Lotyšsku sme vyhrali."

Cieľ v novembrovom dueli je jasný. "O ničom inom sa baviť nemusíme. Nebudem to ani vyslovovať, vieme, o čo nám ide. Pokiaľ chceme dosiahnuť náš cieľ, tak je jasné, za čím ideme. Maďarky majú veľmi dobrý tím. Hovoril som o tom aj s trénerom Islandu po našom zápase. Sú tam však obrovské nedostatky v niektorých individuálnych veciach. Nechcem o nich hovoriť takto nahlas, no vieme o nich," dodal.

nominácia žien SR:
brankárky:
Mária Korenčiová (AC Miláno), Lucia El Dahaibiová (USC Landhaus)
obrankyne: Jana Vojteková (SC Freiburg), Alexandra Bíróová (SKN St. Pölten), Lucia Haršanyová (MSV Duisburg), Patrícia Fischerová, Andrea Horváthová (obe Czarni Sosnowiec), Petra Zdechovanová (TS Mitech Zywiec), Monika Havranová (Partizán Bardejov), Diana Bartovičová (SK Slavia Praha)
stredopoliarky: Lucia Ondrušová (1. FC Kolín), Mária Mikolajová (SKN St. Pölten), Dominika Škorvánková (Bayern Mníchov), Martina Šurnovská (Apollon Ladies FC), Dominika Koleničková (ŠK Slovan Bratislava), Kristína Košíková, Valentína Šušolová (obe FC Slovan Liberec), Patrícia Hmírová (Górnik Leczna)
útočníčky: Veronika Sluková (USC Landhaus), Klaudia Fabová (AZS PWSZ Walbrzych)

náhradníčky:
brankárky:
Patrícia Chládeková (1. FC Saarbruücken), Denisa Mochnacká (AZS UJ Krakov)
obrankyne: Monika Bytčánková (ŠK Slovan Bratislava), Michaela Moťovská (FC Slovan Liberec), Diana Lemešová (SKV Altenmarkt)
stredopoliarky: Simona Bačová, Ľudmila Maťavková (obe ŠK Slovan Bratislava), Lenka Kopčová (FC Slovan Liberec), Veronika Jančová (MŠK Žilina), Katarína Košlabová (FC Nitra)
útočníčky: Andrea Bogorová (Spartak Myjava), Stanislava Líšková (KKPK Medyk Konin)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ženy

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia