spravy.sk spravy.sk

Petržalskú krízu prehĺbil Košičan Pavúk: Kolektívny výkon
zdroj: jäzva

Petržalskú krízu prehĺbil Košičan Pavúk: Kolektívny výkon

Absolútne odlišné série ťahajú aktuálne v druhej lige Petržalka a Košice. Minuloročný nováčik nevyhral už štyri kolá po sebe, pričom ostatné tri stretnutia prehral. Tohtosezónny nováčik, naopak, štvrtýkrát v rade nenašiel premožiteľa a na konto si pripísal už tretí triumf v sérii.

Žlto-modrí potvrdili zlepšujúcu sa formu. Na koňa ich dostal v 33. minúte krajný bek František Pavúk, ktorý bezpečne premenil nariadenú jedenástku. Hostia ďalšie dobré príležitosti trestuhodne zahodili, čo ich mohlo mrzieť. V 66. minúte totiž vyrovnal Szöcs. Konečné slovo mal ale hrdina zápasu Pavúk, ktorý už o šesť minút neskôr rozhodol o víťazstve východniarov 2:1. Vedenie Petržalky po stretnutí odvolalo z funkcie trénera Jozefa Dojčana, ktorého miesto prevezme Vladimír Koník.

„Nebol to vôbec jednoduchý zápas. Pomohol nám gól z penalty, škoda, že ďalšie šance, ktoré sme mali, sme nepretavili do poisťujúceho gólu na 2:0. Súper na druhej strane hrozil centrami a štandardkami. Mal vysokých hráčov a nebolo ich ľahké brániť. Aj z toho sme dostali gól na 1:1. Je super, že sme nesklopili hlavy a chceli sme stále vyhrať. Napokon sa nám to aj podarilo. Chcem ale vyzdvihnúť kolektívny výkon, pretože to, čo sme celý týždeň trénovali, sme od začiatku aj plnili a premietali pokyny na ihrisko. Strhli sme to na svoju stranu, preto sme aj zvíťazili,“ zhodnotil skromne pre fckosice.sk dvojgólový Pavúk.

Marek Fabuľa
Marek Fabuľa konečne môže mať dôvod na spokojnosť (foto: jäzva)

Atmosféra v tábore nováčika sa rapídne zlepšila, veď ešte nedávno sa potácal na dne tabuľky a dnes mu patrí priebežná ôsma priečka, len s dvojbodovou stratou na šiestu Podbrezovú. „Tri víťazstvá po sebe nás veľmi tešia, predtým bola aj remíza, sú to štyri zápasy čo sme neprehrali. Tešíme sa z toho, ale stále zostávame nohami na zemi. Nejdeme robiť veľké oslavy, musíme ísť naďalej od zápasu k zápasu a krok po kroku pokračovať v tom, čo sme začali,“ upozorňuje 26-ročný univerzál, ktorý je už mysľou pri sobotňajšom domácom zápase proti Podbrezovej: „Skončila sa prvá polovica ligy, začína druhá. Toto víťazstvo nás správne naladilo na Podbrezovú, ktorej máme čo vracať. V úvodnom kole sme tam nešťastne prehrali 1:2.“

Po pomalom rozbehu vo funkcii sa už ľahšie dýcha i trénerovi FC Košice Marekovi Fabuľovi. „Sme veľmi radi, že sme tento zápas zvládli trojbodovo. Protivník bol veľmi zdatný, veľmi kvalitný. Chlapi siahli miestami na dno svojich síl a dokázali to zvrátiť na svoju stranu. Gratulujem hráčom k tomu, že dokázali takýto zápas zvládnuť,“ vyzdvihol svoj tím 44-ročný rodák z Prešova, ktorého v sobotu čaká špeciálny duel. Veď Podbrezovú v ostatných rokoch viedol hneď v dvoch etapách a teraz ju v prípade ďalšieho víťazstva môže preskočiť v tabuľke.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia