spravy.sk spravy.sk

Narodil sa v Kongu. O šestnásť rokov sa stal najmladším brankárom v Európskej lige
zdroj: twitter/Europa League UEFA

Narodil sa v Kongu. O šestnásť rokov sa stal najmladším brankárom v Európskej lige

Futbalový brankár Pepe Bonet z tímu Stade Rennes sa vo štvrtok stal vo veku 16 rokov a 254 dní najmladším brankárom v histórii, ktorý nastúpil na zápas Európskej ligy. Vedenie súťaže to oznámilo na svojom Twitteri.

Rodák z konžského mesta Kinshasa vyrastal vo Francúzsku a je odchovancom Rennes. Prvýkrát sa objavil na lavičke A-tímu len koncom septembra pri ligovom zápase proti Marseille. V Európskej lige bol prvýkrát nominovaný len vo štvrtok v rámci 3. kola E-skupiny, keď Rennes na štadióne de la Ruth de Lorient hostili rumunský CFR Kluž.

Bonet začal zápas na lavičke, ale už v 8. minúte prišla jeho chvíľa. Keďže brankárska jednotka Eduard Mendy dostal červenú kartu za chytenie lopty mimo pokutové územie, tréner musel do hry pustiť svoju mladú nádej. Francúzsky celok z následného priameho kopu inkasoval, keď si mladý Bonet nepokryl svoju stranu. Nakoľko domáci tím navyše nepremenil pokutový kop a v úvodných sekundách druhého dejstva videl aj druhú červenú kartu, Rennes zostalo na poslednom mieste a Kluž sa posunul pred Lazio Rím s Denisom Vavrom na druhé postupové k Celticu Glasgow.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia