spravy.sk spravy.sk

Dúbravka rozhodol o svojej budúcnosti, podpísal exkluzívny kontrakt
zdroj: Jozef Bedej

Dúbravka rozhodol o svojej budúcnosti, podpísal exkluzívny kontrakt

O služby slovenského reprezentačného brankára Martina Dúbravku sa počas letného prestupového obdobia zaujímal podľa viacerých mediálnych informácií aj francúzsky Paris St. Germain či ďalšie kluby z najlepších líg sveta. Tridsaťročný brankár však svoju budúcnosť uprostred sezóny definitívne spečatil.

Rodák zo Žiliny zamieril do Anglicka začiatkom roka 2018 a hoci išlo spočiatku len o hosťovanie, vybudoval si napokon pevnú pozíciu v bráne tímu Newcastle United. Hoci stojí pred aktuálne 18. tímom súťaže ťažký boj o záchranu, môže sa spoľahnúť na svoju oporu. Slovák Dúbravka totiž s tímom Premier League exkluzívny kontrakt na šesť rokov.

Informoval o tom samotný klub prostredníctvom svojho webu. Straky vyzdvihli jeho víťaznú premiéru vo februári 2018 proti Manchestru United (1:0), odkedy následne odchytal všetky ligové zápasy v základnej zostave. Dovedna nazbieral 59 štartov a pripísal si 17 čistých štítov. „Je to fantastický pocit. Za tie dva roky som tu spoznal mnoho skvelých ľudí, ktorých dnes môžem nazývať priateľmi. Užíval som si toto pôsobenie a som veľmi šťastný, že tu môžem zostať ďalších šesť rokov,“ povedal Dúbravka po tom, ako na dlhé obdobie spečatil svoju budúcnosť so St. James' Parkom.

„Som naozaj veľmi rád, že Martin venoval svoju budúcnosť tomuto klubu. Od prvého momentu je fantastický a je to pre nás dôležitá postava na ihrisku i v šatni,“ reagoval na adresu žilinského odchovanca hlavný tréner Steve Bruce, ktorý nahradil počas leta vo funkcii Rafaela Beníteza, za ktorého éry Dúbravka do Newcastlu prišiel.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Anglicko - Premier League

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia