spravy.sk spravy.sk

Veľké rozhodnutie Trenčína. Pohárový zápas odohrá doma
zdroj: astrencin.eu

Veľké rozhodnutie Trenčína. Pohárový zápas odohrá doma

AS Trenčín hrá v aktuálnej sezóne všetky domáce zápasy na štadióne v Žiline. Stánok MŠK je prechodným domovom tímu spod Čákovho hradu, keďže na Sihoti prebieha rozsiahla rekonštrukcia, ktorá neumožňuje odohrať futbalistom AS stretnutia v Trenčíne. To sa však, aspoň na chvíľku, zmení.

Vedenie fortunaligistu totiž podniklo veľký krok. Osemfinálový zápas Slovnaft Cupu, ktorý sa uskutoční 30. októbra proti Skalici, sa odohrá doma. Nezaobíde sa to však bez viacerých opatrení či posunu času. Stretnutie sa totiž odohrá už v obedných hodinách o 13:30.

"Vzhľadom na prebiehajúce stavebné práce na štadióne budú súčasťou zápasu viaceré bezpečnostné opatrenia. Vstup na tribúnu bude cez bránu oproti krytej plavárni. Následne sa fanúšikovia dostanú na svoje miesta cez vstup pre VIP sedenie. Vieme, že hrací čas zápasu vďaka chýbajúcemu osvetleniu nie je ideálny, ale napriek tomu sme po dlhej dobe radi doma," vysvetlil PR manažér klubu Martin Galajda na oficiálnom webe Trenčanov.

Dodáva, že zmene zápasového dejiska vyhovel aj Slovenský futbalový zväz, aj MFK Skalica, teda osemfinálový pohárový súper AS. "Aj touto cestou ďakujeme všetkým stranám za ústretový postoj," doplnil Galajda.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia