spravy.sk spravy.sk

Hrnčár sa rozhodol za necelý deň, s Trenčínom chce atakovať popredné priečky
zdroj: astrencin.sk

Hrnčár sa rozhodol za necelý deň, s Trenčínom chce atakovať popredné priečky

V máji 2018 Norbert Hrnčár skončil na lavičke Ružomberka. Následne pôsobil v Karvinej, český klub ale neprebudil a porúčal sa z neho už po štyroch mesiacoch. Odvtedy bol bez práce, až ho na začiatku tohto týždňa oslovil AS Trenčín a on bez váhania ponuku prijal.

Vedenie klubu spod Čákovho hradu sa po víkendovej prehre so Senicou (2:3) rozhodlo odvolať dovtedajšieho kouča Matthiasa Kohlera. Už v utorok viedol tréning Hrnčár. „Bol to hektický deň, celé to bolo veľmi krátke. Rozhodovanie netrvalo ani 24 hodín. Potešila ma ponuka zo strany Trenčína, preto som ju veľmi rýchlo akceptoval. Ide o zaujímavú možnosť a zaujímavý klub,“ prezradil Hrnčár v rozhovore pre klubovú televíziu. Pred podpisom zmluvy mal i stretnutie s majiteľom Tschenom La Lingom: „Trvalo takmer dve hodiny. Bol to veľmi zaujímavý rozhovor, v ktorom mi majiteľ vysvetlil filozofiu klubu a spôsob jeho fungovania. Bolo to pre mňa veľmi inšpiratívne.“

Norbert Hrnčár
V prvom zápase na lavičke Trenčína sa Hrnčár predstaví v Ružomberku, kde v minulosti úspešne pôsobil (foto: astrencin.sk)

Napriek tomu, že na Slovensku nepôsobil dlhých sedemnásť mesiacov, o Fortuna ligu sa stále zaujímal, a tak má prehľad i o Trenčíne. „Aj v aktuálnej sezóne som videl viacero zápasov AS. Naším cieľom je vrátiť sa na víťaznú vlnu a dostať Trenčín tam, kde bol v nedávnej minulosti. Chceme atakovať horné pozície tabuľky,“ neskrýva vysoké ambície rodák z Nitry, ktorý je známy tým, že dbá na disciplínu a kvalitnú defenzívnu hru: „Bez disciplíny a základných pravidiel, ktoré musia hráči na ihrisku dodržiavať, nemôže existovať žiadné mužstvo. Ani to najväčšie na svete. Je to jedna z vecí, na ktoré kladieme dôraz. Nepovedal by som však, že je to o defenzíve, ale skôr o celkovom fungovaní defenzívy aj ofenzívy. Mužstvo musí dobre brániť a dobre útočiť, musia to byť spojené nádoby. Mám rád útočnú hru, páčia sa mi ofenzívne tímy, ktoré strieľajú veľa gólov. Aj najväčšie kluby na svete ale musia dobre brániť.“

Prvý zápas vo funkcii čaká na Hrnčára už v sobotu 26. októbra, paradoxne, práve na pôde Ružomberka, kde v minulosti úspešne pôsobil. „Život prináša rôzne zaujímavé situácie a toto je jedna z nich. Ružomberok dobre poznám, bol to môj posledný klub na Slovensku. Pôjdem teda do známeho prostredia,“ uzavrel pre ASTV 49-ročný Norbert Hrnčár.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia