spravy.sk spravy.sk

Deti idú na Slovan, Sajfa volal do rodín. Tima možno nepustia, Samo sa vybral už pred týždňom
zdroj: funradio.sk, TASR

Deti idú na Slovan, Sajfa volal do rodín. Tima možno nepustia, Samo sa vybral už pred týždňom

Štvrtkový zápas Európskej ligy medzi slovenským majstrom Slovan Bratislava a účastníkom anglickej Premier League Wolverhampton Wonderers sa síce odohrá na zatvorenom štadióne, ale zároveň pred plnými tribúnami. Tie podľa pravidiel môžu zaplniť deti do 14 rokov zo základných škôl a futbalových klubov. Záujem mladých priaznivcov bol napokon väčší ako kapacita.

Na štadióne v Bratislave tak budú sedieť deti z rôznych kútov Slovenska či Čiech. Možno najdlhšiu trasu absolvuje partia z Bardejova, ktorá absolvuje trasu krížom cez celú republiku len kvôli jednému zápasu. „Ja sama som ešte v Bratislave nikdy nebola. Štrnásťročný syn ale ide zo školy spolu s učiteľmi, ešte nebol na takom veľkom futbale. Hádam nejaký suvenír prinesie,“ poznamenala v Sajfa šou na Fun rádiu mamička Zuzka, ktorá dala k telefónu aj syna Marka: „V živote som ešte v Bratislave nebol, tak to bude pre mňa určite veľký zážitok. Veľmi sa teším, hlavne na ten futbal. Budem fandiť Slovanu,“ reagoval študent z východného Slovenska, ktorý podobne ako ostatné deti vo vysielaní potvrdil Sajfovi, že nepije a nemá v pláne sa na štadióne ani pobiť.

Ťažšie to má malý Timo z bratislavskej mestskej časti Dúbravka. Ten síce nemusí absolvovať dlhú trasu, na štadión sa dostane električkou za polhodinu, pár dní pred zápasom si ale doma zavaril. „Syn hrá za klub v Dúbravke a mali by ísť ako tím. Ja som ho však varovala, že ak bude zlý, môže sa stať, že nikam nepôjde. Nedal si povedať a trošku neposlúchal,“ prezradila mama Helena, ktorá ale nepriblížila, kde nastal problém. „Priznám sa, že už si ani veľmi nepamätám, čo to bolo. Je to taký truľko, asi to nebolo nič hrozné. A keďže ide o takú veľkú príležitosť, nie som si istá, či na tom zákaze chcem trvať. Ešte sa rozhodnem,“ pousmiala sa mamička, ktorá syna pred mesiacom na zápas proti Besiktasu pustiť odmietla, zápas sa totiž začínal až neskoro o deviatej večer. Tentoraz je úvodný hvizd naplánovaný o dve hodiny skôr.

Opäť v trochu rozdielnej situácii sa vyskytol 11-ročný Samuel z obce Čereňany pri Prievidzi. Ten sa na ďalekú trasu do Bratislavy vybral už pred týždňom. „Syn bol už nabalený, peniaze nachystané, v taške dve desiaty, fľaša vody. A zrazu prišiel zo školy domov. Pýtam sa ho, čo tu robí. Hovorí mi: ‚Mami, spolužiak mi povedal, že sa hrá až o týždeň.‘ Tak, teraz už vieme, že sa hrá tento štvrtok,“ podelila sa mama Monika o vtipný zážitok spred týždňa. Syna sa do rušného veľkomesta pustiť nebojí. „Či mrakodrapy, či dvere na fotobunku, myslím si, že aj keď sme z dediny, zvládne to v pohode,“ zasmiala sa. Teší sa aj 11-ročný Samko, ktorý v rodnej obci hráva vo svojej kategórii na pozícii útočníka: „Ešte nevieme, čo budeme s kamarátmi skandovať, ale niečo vymyslíme.“

Našli sa však aj rodičia, ktorí svojim ratolestiam upreli 20-tisícový detský kotol na Tehelnom poli. „Ja som svoju dcéru nepustila. Začiatok zápasu je o siedmej večer, ona už o ôsmej býva v posteli. Ak by na druhý deň nebola škola, tak nech. Ale je nezodpovedné brať deti do neskorého večera na nejaký trápny futbal,“ napísala na sociálnej sieti Facebook k statusu od Sajfu Hajnalka. Iný názor mala Janka, ktorá vo vysielaní povedala, že syn bude môcť oddychovať aj v piatok. „Má trinásť rokov a tri mesiace, aktuálne je v takom mutujúcom móde, čiže je to trochu horšie s komunikáciou. Ale čo viem, tak odchádzajú o 15:30, hrá sa o 18:55 a keďže sa vráti okolo polnoci, v piatok nemusí ísť do školy. Môže byť za to happy, ale ani nie je, keďže je jednotkár,“ poznamenala k svojmu synovi, futbalistovi Alexandrovi. „Veru, futbalista a jednotkár. Nejde to dokopy, ale je po mamičke, čo ti poviem?“

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia