spravy.sk spravy.sk

Defenzívny zákrok kola: Hučko a Kaša zachraňovali svoj tím, Sulley súperov
zdroj: TASR; Róbert Fritz

Defenzívny zákrok kola: Hučko a Kaša zachraňovali svoj tím, Sulley súperov

Keďže je expert ProFutbal.sk Martin Černáček bývalý obranca, v našej pravidelnej videorubrike sa venujeme i najlepším defenzívnym zákrokom. Tentoraz sme vybrali dva tradičné, no i jeden atypický, ktorý však rovnako zabránil gólu.

Sereď zaknihovala dôležité víťazstvo 2:1 nad Trnavou a vďačí za to i obrannému zákroku svojho kapitána. Tomáš Hučko totiž tri minúty pred koncom riadneho hracieho času perfektne zakročil pri strele Alexa Sobczyka. „Trnavský útočník sa po spracovaní ťažkej lopty dostával do nebezpečného zakončenia, do jeho strely však vložil nohu práve Tomáš Hučko. I keď sa zdá, že sa k strele otáča chrbtom, je to spôsobené skôr tým, že je ľavák a do strely tak prirodzene dáva svoju silnejšiu nohu,“ ozrejmil Martin Černáček.

Žilina doma po remíze 1:1 prekvapujúco stratila body s Michalovcami. A mohla byť aj bez bodu, ak by v 60. minúte nehasil Filip Kaša. „Milan Kvocera posielal takmer ideálny center do šestnástky domácich na nabiehajúceho Sidibeho, Kaša však skvele zareagoval a jediným možným spôsobom v danej situácii mierne loptu pohladil, zmenil jej smer, čím prekazil tutovku Zemplínčanov,“ vyzdvihol expert ProFutbal.sk.

Netradičný obranný zákrok, ktorým zachránil súperov tím, sa prezentoval útočník Senice Sadam Sulley. Aspoň, že si to už o malú chvíľu vynahradil gólovou hlavičkou. „Trochu netradičná situácia, no vo futbale sa to stáva. Sulley predviedol dokonalý „defenzívny“ zákrok, ktorým nechtiac pomohol Trenčanom. Útočníka Senice totiž nešťastne trafila strela spoluhráča Cveka, ktorá by pravdepodobne skončila v sieti,“ opísal kuriózny moment Černáček.

Ktorý defenzívny zákrok sa v 12. kole páčil najviac vám? Dajte nám o tom vedieť v diskusii alebo pod videom na našom Facebooku.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia